Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

Благодійність і спонсорство


Переможці Шевченківського фестивалю поїдуть на батьківщину Кобзаря

   В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам’ятає і шанує все людство. До них належить й ім’я українського Кобзаря – Тараса Шевченка. Усі ми знаємо, що березневі дні – то Шевченкові дні, адже в цю весняну пору вшановується пам'ять національного генія українського народу. А особливо цьогоріч, коли Україна вшановує 200-ліття від дня його народження.
   Іван Франко писав про поета так: «Він був сином мужика, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим…
   Доля не шкодувала йому страждань, але не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя.
   Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і все розквітаючу радість, яку в мільйонах людських сердець все наново збуджуватимуть його твори».
   Дуже багато змістовних тематичних шевченківських заходів організовуються в ці весняні дні і методичним центром управління освіти Калуської міськради для учнів та мешканців міста. Однак, думаю, що найбільш масовим і успішним стало проведення 23 і 24 квітня конкурсу-фестивалю учнівських літературних студій і драматичних гуртків «Твоє життя не проживу… Та в серці гідно бережу… і заповіти, і пісні…», де школярі через інсценізації та постановки творів Шевченка говорили про те, що чують Кобзаря крізь століття.
   Готувалися учні та їхні наставники-режисери до цього фестивалю досить довго, тому могли ретельно й виважено осмислити та передати на калуській сцені вибраний шевченківський епос. Цю скрупульозну учнівсько-педагогічну роботу оцінювало в дні перегляду конкурсу компетентне журі з числа міських освітян та спеціалістів галузі культури, які добре знаються в театральному мистецтві (його голова –начальник відділу загальної і середньої освіти Ольга Кравчук). Оскільки ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» виступило генеральним спонсором цього фестивалю, то, звичайно, що до оцінювальної комісії входив і представник нашого підприємства. Ним був провідний інженер з організації та нормування праці відділу організації праці і соціального розвитку Богдан Дакус (до речі, перша його освіта безпосередньо пов’язана з режисерською діяльністю, тому Богдан Богданович фахово оцінював всі дійства, які відбувалися на сценічній площадці).
   Після завершення конкурсу-фестивалю кореспондент «КН» зустрілася з Б.Дакусом й попросила його відповісти на кілька запитань.
   – Скільки учнівських студій та драмгуртків були задіяні у конкурсі-фестивалі та якими були критерії оцінювання їхніх виступів з боку журі?
   – До участі в цьому мистецькому заході зголосилися 13 театральних груп, які діють при всіх міських школах, гімназії та Центрі художньої творчості дітей, юнацтва і молоді. Журі оцінювало творчі роботи учнів за шістьма критеріями: художній рівень драматичної постановки твору, режисерський задум і способи його втілення, рівень виконавської майстерності, сценографія (костюми, грим, декорації, світло), музичне оформлення та сценічна культура.
   – Богдане Богдановичу, що вас найбільше вразило з усього переглянутого педагогічно-учнівського матеріалу?
   – Особисто мене вразили серйозний підхід керівників драматичних колективів до участі в цьому заході та їхні надзвичайно цікаві творчі задуми, які школярі змогли реалізувати. Практично на калуській сцені ми побачили нового Шевченка. Його актуальні невмирущі твори були вдало поєднані з сучасністю, з нашим Майданом.
   Вражаючими були яскраві учнівські виступи, а тому актори народного театру «Легенда», які були в числі журі, побачили в окремих юних артистах потенційні акторські можливості й мають намір запросити їх до свого колективу.
   – Хто став вашим фаворитом серед виступаючих драматичних гуртків і чи цей колектив опинився в числі переможців?
   – Сумнівів немає в тому, що найсильнішою акторською й режисерською командою була Калуська гімназія. Вчителі-режисери Віталій Півторак та Галина Машталер здійснили постановку поеми Шевченка «Неофіти». Також педагоги використали в своєму виступі багато яскравих сценічних ефектів.
   Дуже вдало виступили з інсценізацією «Моя любов, мій добрий ангел» за творами Кобзаря «Мені тринадцятий минало», «Наймичка», «Катерина» та «У неділю не гуляла» (режисери-постановники – Марія Захар, Ірина Возняк та Наталія Романів) учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №10-ліцей». А школярі ЗОШ №7 успішно інтерпретували поему Шевченка «Наймичка» (режисер-постановник – Лілія Тимків).
   Власне, ці три колективи найбільше вразили не тільки мене особисто, а й усіх членів журі. Тож ми були одностайні в тому, щоб ці драматичні гуртки ввійшли до числа призерів. Отож, перше місце посів колектив гімназії, друге місце виборов колектив НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №10-ліцей» і третє місце дісталося колективу ЗОШ №7.
   – А яка нагорода очікує на переможця конкурсу-фестивалю учнівських літературних студій і драматичних гуртків?
   – Вже сьогодні відомо, що генеральний спонсор – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» оплатить переможцям поїздку на батьківщину Кобзаря. На ці потреби підприємство виділило 10 тис. гривень.

   Ліда Мичко.


Допомога у поїздці і два комп'ютери у подарунок

   Заклади культури міста були і залишаються тими колективами, з якими калуські хіміки, а тепер і нафтохіміки підтримують партнерські стосунки.
   Як без учасників художньої самодіяльності "Юністі" та "Мінералу" не обходиться жоден святковий захід у колективах підприємств "КАРПАТНАФТОХІМ" і "ЛУКОР", так і ці заклади культури і відпочинку нашого міста постійно відчувають від них матеріальну підтримку.
   Нещодавно нафтохіміки двічі протягнули руку допомоги колективам сфери культури. Спочатку вони посприяли тому, аби вони взяли участь в обласному творчому звіті, який 21 вересня проходив в місті Івано-Франківську. А 24 вересня група нафтохіміків на чолі з начальником адміністративно-господарського відділу Андрієм Курташем завітала у ПК "Юність", аби вручити його колективу два комп'ютери з моніторами. Але цим візит виробничників до "Юності" не обмежився, адже саме за їх участю ця техніка запрацювала, а її користувачі отримали ще і відповідні рекомендації.
   – Ці комп'ютери нам дуже були потрібні, ми про них давно мріяли, – наголосила виконуюча обов'язки директора Палацу культури "Юність" Олена Мазур. – Тому ми щиро вдячні нашим нафтохімікам за цей подарунок.

   Наш кор.


Гімназисти поїхали оздоровлюватися в Карпатах

   Вже ввосьме ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» перед новим навчальним роком організовує для дітей підшефного класу з природничим напрямком Калуської гімназії відпочинок у Карпатах. Тож 27 серпня учні разом зі своїми наставниками в супроводі голови ФСК «Нафтохімік» Василя Худина відправилися в цікаву туристичну подорож набратися перед школою нових сил і приємних емоцій.
   Хтось із читачів подумає, лише поїхали, а вже пишуть про цікаву подорож. Справа в тому, що організатори цієї поїздки заздалегідь спланували різні заходи, які проводитимуть для гімназистів. Сюди входять і походи в гори, і спортивні змагання, і змістовні дійства виховного та розважального характеру.
   У Карпатах біля ватри, відчуваючи подих свіжого гірського повітря, діти приємно спілкуватимуться, жваво обговорюватимуть свої житейські будні, співатимуть пісні, читатимуть улюблену поезію. І просто відпочиватимуть, захоплюючись гірськими краєвидами, стрімкими водоспадами, гуцульськими мотивами.
   Всі організаційні питання, пов’язані з перебуванням на туристичній базі, проживанням, харчуванням, ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», як і завжди, взяло на себе. Це означає, що дітей абсолютно нічого не буде турбувати. Їм залишається лише одне: створити для себе приємну відпочинкову атмосферу, щоб цьогорічне оздоровлення було для усіх незабутнім з яскравими враженнями.

   Ліда Близнюк.


Чимало приємних сюрпризів подарувало своїй підшефній організації – Калуській гімназії наше товариство. Були заохочені учні двох гімназійних спеціалізованих класів з поглибленим вивченням хімії. 54-ом дівчатам та юнакам вручались новорічні солодкі подарунки. За це гімназисти віддячили – виконали для шефів колядки.

За кошти нафтохімічного підприємства у сумі 4.1 млн. гривень було завершено будівництво нової школи у місті Калуші, закуплено і встановлено обладнання для хімічного кабінету цього навчального закладу, надано допомогу у вирішенні проблем у діяльності комунального господарства міста.

Калуські гімназисти в Карпатах

Біля нової школи міста Калуша

Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor