Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

Регіон


  Розгалужена мережа автомобільних і залізничних доріг, наявність міжнародних аеропортів в містах Львові та Івано-Франківську, які знаходяться на віддалі відповідно 110 і 35 км, близькість до кордонів з Польщею, Чехією, Словаччиною, Угорщиною і Румунією, наявність етиленопроводу, що з’єднує Калуш з угорським містом Тисайварош, створюють хороші передумови для інтеграції ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" у світову виробничу і торгову діяльність. Етилен, пропілен, поліетилен, бензол, хлористий вініл, каустична сода й деякі інші продукти у великих обсягах експортуються у такі країни, як Польща, Словаччина, Італія, Бельгія, Словенія, Чехія, Білорусія, країни Прибалтики.

Детальнішу інформацію про Івано-Франківську область зможете знайти на сайті Облдержадміністрації

 Регіональні новини.


Свята відзначали в Карпатах

   Уже стало доброю традицією для працівників ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ» і ПрАТ «ЛУКОР» відзначати новорічні та різдвяні світа в Карпатах. 2 січня група працівників підприємств здійснила сходження на гору Горгулат.
   Більше 50 чоловік розпочали підйом на цю порівняно невелику вершину гірського масиву Горган. Третину шляху ми пройшли майже без снігу, а потім товщина снігового покрову все збільшувалася і під вершиною вже досягала 30 см. Йти було не важко, а тому наша група, весело перегукуючись, без особливих зусиль досягла вершини. А будь-яка гора – мала чи велика, підкорена тобою, завжди приносить почуття легкості, душевного піднесення і бадьорий настрій.
   Кожен на підкореній вершині проявляє свої емоції по-різному, але всіх об’єднує одне – відчуття величі нашої природи і гордість за те, що ми живемо в цьому благодатному краї. Тому Гімн України, який виконала наша велика туристична група на вершині Горгулат, звучав на початку цього року особливо піднесено.
   Опустившись до підніжжя гори, тут нас уже чекав запашний борщ, зварений лідером групи «Бойовий гопак» Віктором Павлівим, який взяв все необхідне для приготування цієї національної страви.
   11 січня з іншою групою калуських нафтохіміків у складі 12 чоловік ми здійснили дводенну краєзнавчу експедицію в Центральні Горгани Карпат зі сходженням на вершину гори Кінь Грофецький. Туристична група була різновікова. Були тут і досвідчені туристи, яким уже далеко за 70 років (ми їх ласкаво називали «пеньки»), як, приміром, Олександр Підліснюк та Омелян Куцук. Але були й «підпеньки», яким ще далеко до 70. Однак більшість групи складали молоді туристи. А пробивали нам шлях до вершини, як завжди, Едуард Шевчук та Петро Бучак. Чому "пробивали", а тому, що снігу напередодні випало стільки, що подекуди його товщина сягала до 1 метра. Через це першого дня ми не змогли добратися до вершини. А залишалося пройти порівняно небагато: необхідно було подолати ще 150 м. Проте нам забракло часу і темрява не дозволила досягти бажаної мети. Навіть засніжені стрункі смереки сумно спостерігали за тим, як ми спускалися вниз до хатини, що розташувалася між горами Грофа і Кінь, яка стала нам добрим притулком на цю ніч.
   А вранці знову розпочали штурм вершини. Уже протоптаною стежкою ми швидко пройшли половину шляху. Друга половина сходження була важчою, але виглянуло сонце й додало нам сили дістатися до вершини.
   Краса була тут надзвичайна. Засніжені гори, сонячний день справляли дивовижне, казкове враження. Куди не кинеш оком – всюди вершини гір. І всі білі, неповторні, привабливі, таємничі.
   І це наш карпатський дух, який підносить, окрилює…

   Василь Худин.


Є задум на базі льодового палацу створити обласну школу хокею

    8 лютого голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, його заступник Роман Іваницький і голова молодіжної обласної адміністрації Анна Крисюк зустрілися з активістами молодіжного руху Калущини.
   Лідери молодіжних рад Калуша та Калуського району Володимир Сакулик та Назар Волощак розповіли про те, що було зроблено їхніми організаціями у минулому році, а також поінформували обласне керівництво про плани на рік поточний.
   Так, зокрема, молодь міста та району має намір розвивати не олімпійські види спорту, тому, користуючись нагодою, виступаючі попросили підтримки у цьому в адміністрації області та мерії Калуша, представники якої в особі заступника міського голови Оксани Табачук та  начальника управління у справах сімї, молоді, фізкультури і спорту міськради Михайло Клима теж були присутні на зустрічі.
   На яку підтримку у цьому питанні сподівається молодь?
   – Передусім необхідні для заняття спортом приміщення і сприяння у створенні Фонду допомоги неолімпійським видам спорту, – наголошували виступаючі.
   А Назар Волощак звернувся безпосередньо вже до голови ОДА Михайла Вишиванюка з проханням, щоб питання створення в селах дитячих ігрових майданчиків не залишилося знову лише на папері або в кращому випадку не було перекладене на селищні і сільські ради, а вирішувалося шляхом співфінансування з районного та обласного бюджетів.
   У свою чергу М.Вишиванюк запевнив лідерів молодіжних організацій та усіх присутніх, що обласна державна адміністрація та обласна рада будуть підтримувати ініціативу молодих людей, незалежно від їх партійної приналежності.
   – Я нікому не надаю перевагу, – відповідав голова ОДА, – а співпрацюю і підтримую усіх, хто працює на розвиток області, її міст та сіл.
   Коментуючи результати зустрічі молодіжного активу Калущини з керівництвом обласної держадміністрації, Михайло Клим відзначив, що на ній було обговорено й таке питання, як створення в Калуші на базі льодового палацу обласної школи хокею. При цьому Михайло Васильович наголосив, що таке стало можливим після того, як Кабінет міністрів України передав цю державну споруду в управління обласної державної адміністрації, і цим слід якнайкраще скористатися.
   Що стосується розвитку в місті неолімпійських видів спорту, то, як пояснив М.Клим, тут мається перш за все на увазі подальша підтримка уже традиційного у Калуші спортивного орієнтування, а також залучення дітей та молоді до занять шахами, флорболом й деякими іншими видами спорту.

    Записав Анатолій Гайовий.


"Старий завод калійних добрив знесуть"

    Як уже повідомлялося у попередньому номері "КН", 25 січня голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк та генеральний директор ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Сергій Чмихалов провели спільну прес-конференцію для журналістів місцевих та республіканських ЗМІ, на якій підтвердили про наміри продовжити дію угоди про співпрацю між Івано-Франківською ОДА та ВАТ "ЛУКОЙЛ" у 2012 році.
   З цього приводу було повідомлено, що нафтова компанія інвестує у соціально-економічний розвиток Калуша і області в поточному році сім млн. гривень.
   Але окрім питання напрямків співпраці області і міста з ВАТ "ЛУКОЙЛ" і ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" у 2012 році, на прес-конференції обговорювалися й інші важливі проблеми, з-поміж яких були й такі, що стосувалися Калущини. На них дав відповіді голова ОДА М.Вишиванюк, які пропонуємо сьогодні читачам "КН".
   – Чи буде будуватися в Калуші новий завод калійних добрив?
   – Почну з того, що указ Президента про оголошення Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації був прийнятий із порушенням чинного законодавства і його можна віднести до піар-акцій виборчої кампанії. Надзвичайний стан оголошують тоді, коли є людські жертви. Таких місць, як Калуш, у державі повно. Але якщо вже оголосили, то це вода на млин нашої області. Так, у Калуші є економічні проблеми і завдяки цьому закону вдалося дійсно ліквідувати деякі з них – можливість прориву розсолів Домбровського кар'єру до притоки Лімниці та вивезення за межі України гексахлорбензолу. Сподіваюся, що до кінця цього року він весь буде вивезений. Що ж до самого калійного заводу, то це купа заржавілого металу, який навряд чи навіть підійде для переплавки. Але після підписання з китайцями протоколу про намір будівництва заводу до нього з’явився інтерес у багатьох інвесторів, в тому числі вітчизняних. Зараз хвиля бажаючих пішла на спад, ми просіємо всіх тих, хто залишається, і визначимо з ким будемо працювати. Але вже точно відомо, що це має бути українсько-китайський завод з виробництва безхлорних калійних добрив. Будувати його планують на новому місці десь у Калуському районі. А старий завод калійних добрив знесуть.
   – На вивезення з Калуша гексахлорбензолу витрачаються сотні мільйонів гривень. Чому ці роботи нині виконує іноземна фірма?
   – Розпочинало їх наше вітчизняне підприємство. Але минулого року надійшла вказівка, що вибір виконавця робіт має проходити на конкурсній основі. Такий тендер був проведений, і його переможцем стала фірма з Ізраїлю, яка і буде продовжувати виконувати ці роботи у 2012 році.
   До цього всього хочу нагадати, що дехто хотів утилізовувати цей гексахлорбензол у нашій області, збудувавши для цього переробний завод. Скажу так, що це могла придумати хвора на голову людина.
   Я особисто хочу подякувати своєму попереднику Миколі Палійчуку за те, що йому вдалося вивезти з села Ценжів таку сильно ядовиту речовину, як меланж. І тепер, коли нам ще вдасться вивезти з Калуша гексахлорбензол, то зробимо нашу область чистою від усіляких цих отрут. А заводів з їх переробки нам у жодному разі не потрібно.

    Записав Анатолій Гетьманчук.


У Кропивнику забили тривогу

    Мешканці долішньої частини цього села, житлові будинки яких знаходяться над шахтними виробітками рудника «Ново-Голинь», серйозно стривожилися вияленим ними фактом відновлення зливу розсолів з хвостосховища №2 через вентиляційний ствол №3 в порожнини рудного поля Східний Голинь, розташованого на території Кропивницької сільської ради. В колективному листі за підписом 92-ох мешканців села, який вони адресували сільському голові Михайлові Барничу, було висловлено вимогу скликати відкриту сесію Кропивницької сільської ради чи провести загальні збори жителів села, запросивши на них фахівців Державного науково-дослідного інституту (ДНДІ) галургії й інших спеціалістів, та прийняти рішення про негайне припинення закачування розсолів у шахтні виробітки.
   Цей процес, як вважають мешканці Кропивника, стривожені несподіваним поворотом подій, самовільно взялися здійснювати працівники ДП «Калійний завод» усупереч проектного рішення ВАТ «Гірхімпром» про консервацію Домбровського кар’єру з рекультивацією відвалів №1, №4 та хвостосховищ № 1, №2, згідно з яким передбачено будівництво системи зливу рідкої фази хвостосховища №2 у кар’єр, а не в рудник. Вони дозволили собі пошкодити пластмасовий трубопровід, будівництво якого не було повністю завершено сторонньою організацією за виділені державою минулого року для Калуша екологічні кошти, та частково задіяти цей трубопровід для зливу розсолів з хвостосховища №2 через вентиляційний ствол №3 у шахтні пустоти рудника «Ново-Голинь». Мешканці Кропивника переконані, що цього робити аж ніяк не можна, тим паче зараз, коли навіть візуально видно, як за останні роки в селі просіла земля на території шахтних виробіток. Закачування в шахтні пустоти рудника "Ново-Голинь" розсолів будь-якої концентрації призводить до деформації земної поверхні та утворення проваль, які вже мали місце на території Калуша.
   Сільській голова Кропивника не наважився взяти на себе повноваження щодо вирішення проблеми, порушеної в листі від мешканців села, та звернувся за допомогою до районної влади. В результаті нещодавно було скликано засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто колективне звернення громади села Кропивник до сільської ради щодо заповнення гірничих пустот розсолами. На засіданні комісії своїми думками з приводу порушеної селянами проблеми поділилися представники ДНДІ галургії, калійного заводу, районної влади. Були присутні на ньому і представники громади села Кропивник. Зокрема, колишній сільський голова Кропивника та член цієї комісії Любомир Бреславський у своєму виступі категорично висловився про те, щоб терміново зупинити заливку розсолів з хвостосховища №2 через вентиляційний ствол в рудник "Ново-Голинь" та отримати рекомендації від фахівців про те, як не допустити провалля земної поверхні над шахтними виробітками на території Кропивницької сільської ради.
   Обговоривши екологічне питання, що хвилює сільських мешканців, комісія ухвалила рішення терміново звернутися до обласного керівництва із проханням апелювати до науковців, котрі, можливо, й "благословили" проведення робіт для відновлення процесу заповнення розсолами шахтних виробіток рудника "Ново-Голинь", більш конкретно вивчити проблему та вжити заходи для запобігання можливому виникненню надзвичайної екологічної ситуації на території Кропивницької сільської ради. В іншому випадку мешканці села будуть продовжувати всіма доступними й законними методами відстоювати своє право на безпечне життя.

    Наш кор.


 

Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor