Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

Прес-релізи


У калуських нафтохіміків ювілей – 25 років з дня пуску виробництва етилену і поліетилену! 

   У ці дні минає 25 років з того часу, як у Калуші було збудовано і дало першу продукцію одне із найсучасніших тоді виробництв – "ЕП-250".
   Безпосередню участь у зведені його корпусів, монтажі обладнання, прокладанні десятків кілометрів трубопроводів, мереж та комунікацій брали представники багатьох міст та регіонів України та Росії.
   Це була одна з найбільших будов, де одночасно працювало до 5 тисяч будівельників і монтажників. На виробництві вперше в колишньому Радянському Союзі застосована комп’ютерна система управління технологічним процесом.
   Із здобуттям незалежності України виробництво все важче забезпечувалося сировиною. На допомогу в цьому питанні приходили різні фірми, в тому числі закардонні, проте тільки з приходом нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» у 2000 році відбулися позитивні зміни. Як мовиться, сповна був використаний ресурс компанії і творчий потенціал працівників виробництва і підприємства "КАРПАТНАФТОХІМ" в цілому.
   Сьогодні виробництво працює на рекордних потужностях, використовуючи чотири види сировини, 70 відсотків  якої становлять зріджені гази, при цьому розхід сировини зменшився на 40 відсотків, а виробництво стало менш енергозатратним, бо розхід газу зменшився аж у 10 разів.
   На виробництві побудовані нові унікальні установки, зокрема й така, як гідрування фракції С4/С5 (вартість 15 млн. доларів), проведена модернізація практично всіх технологічних стадій виробництва. І сьогодні виробництво етилену і поліетилену успішно виконує доведені завдання.
   Основний продукт виробництва – етилен є основною сировиною для ще двох установок "КАРПАТНАФТОХІМу" – з випуску вінілхлориду та поліетилену, що таким чином дозволяє з'єднати одну схему весь технологічний процес підприємства. Детальніше


Погоджено проект доповнення до Угоди між областю, Калушем та компанією НК "ЛУКОЙЛ"

    25 січня голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк та генеральний директор ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Сергій Чмихалов на прес-конференції із журналістами республіканських та обласних ЗМІ повідомили про погодження тексту нового доповнення до Угоди про співробітництво між Івано-Франківською ОДА та нафтовою компанією "ЛУКОЙЛ", яка набрала чинності в грудні 2010 року.
   Але перш ніж ознайомити представників мас-медіа із основними напрямками цієї співпраці у поточному році, Михайло Васильович звернув увагу на те, що було зроблено компанією "ЛУКОЙЛ" і калуськими хіміками зокрема для громади Калуша і Прикарпаття в минулому 2011 році.
   У цілому ж, відзначив він, на соціальні потреби регіону компанія "ЛУКОЙЛ" через свої дочірні підприємства у Калуші – "КАРПАТНАФТОХІМ" і "ЛУКОР" у 2011 році виділила більше чотири мільйони гривень. Із цієї суми 720 тис. гривень було витрачено для підтримки діяльності льодового палацу та на спорудження задля його належного функціонування підстанції й кабельної лінії електропостачання, більше 1,1 млн. грн. – на ремонт концертного залу, близько півмільйона коштів – на реконструкцію і благоустрій території на вулиці Пушкіна у місті Калуші. А ще минулого року за кошти калуських нафтохіміків (500 тис. грн.) було переобладнано лабораторії в Калуському політехнічному коледжі, проведено ремонтні роботи в міському парку культури і відпочинку ім. І.Франка. Була також надана фінансова допомога Калуській міській раді, Калуській та Рожнятівській районним радам на вирішення їхніх нагальних соціально-економічних проблем, на що в цілому було використано близько 700 тис. грн. Приділялася увага минулого року з боку керівництва нафтохімічного комплексу і питанню розвитку спорту, особливо дитячого. На ці потреби, наголошував голова ОДА, було спрямовано 550 тис. грн. Детальніше


про впровадження у ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" інвестиційного проекту
"Будівництво установки з виробництва виробів із поліхлорвінілової смоли суспензійної (ПХВСС)"

    Із введенням у дію в травні 2011 року на території ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" нового сучасного виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) потужністю 300 тис. тонн в рік, збудованого за технологією німецької фірми Vinnolit, виникла потреба виробляти з власної сировини ПВХ-профілі та інші вироби, які широко використовуються вітчизняними й іноземними фірмами, що спеціалізуються на виробництві віконних, дверних та інших конструкцій, яких найбільше потребує будівельна галузь. Для цього було придбано незадіяні приміщення неподалік цеху з виробництва ПВХ-С, де уже в березні 2011 року розпочалися підготовчі роботи з метою створення сприятливих умов для початку реалізації вищезгаданого проекту. А з липня на будівельному майданчику цеху з виробництва виробів із поліхлорвінілової смоли суспензійної розпочалися будівельні роботи з будівництва та введення в експлуатацію нової установки потужністю 20 тис. тонн профільної продукції з ПВХ в рік. До цього було залучено близько 15 сторонніх спеціалізованих організацій і вже на її початках будівництва тут щоденно трудилося майже сто працівників.
   У першій декаді грудня практично всі будівельні роботи на пусковому об’єкті були завершені та передано приміщення головного корпусу цеху в розпорядження субпідрядних організацій для виконання механо-монтажних робіт. Детальніше


Установка ПВХ-С – найкращий промисловий об’єкт України 2010 року

    12 серпня в м.Одеса відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію в Україні у 2010 році. Переможцем цього всеукраїнського конкурсу у номінації «Промисловості підприємства та об’єкти виробничого призначення» стало і наше товариство «КАРПАТНАФТОХІМ» за впровадження проекту з будівництва установки з виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С).
   Пам’ятний приз та диплом І ступеня в Одеському театрі оперети представникам підприємства вручив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Анатолій Близнюк. У церемонії нагородження лауреатів конкурсу взяла участь і делегація від Івано-Франківської обласної державної адміністрації на чолі із заступником голови ОДА Русланом Гусаком.
   У складі журі конкурсу з визначення переможців у восьми номінаціях були представники Міністерства регіонального розвитку та будівництва, Національної спілки архітекторів України, науково-дослідних та проектних інститутів і будівельних організацій. Основними критеріями у ході оцінок поданих пропозицій були такі, як відповідність виконання проекту будівельним нормам та проектній документації, естетичність фасадів та покрівлі будівель, застосування сучасних конструктивних рішень та ефективних технологій, вдале розміщення об’єкту з врахуванням ландшафту території, прилеглої до території, а також прогресивні проектні технології та впровадженні конструктивні рішення з використанням новітніх оздоблювальних матеріалів та найсучасніших технологій.


Прес-реліз з нагоди завершення пусконалагоджувальних робіт і підготовки до випуску продукції – полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

    У грудні 2000 року на базі нафтохімічного комплексу ВАТ "Оріана" і за участю ВАТ "ЛУКОЙЛ" було створено товариство "ЛУКОР", а у жовтні 2004 року – товариство "КАРПАТНАФТОХІМ". До їх створення нафтохімічні виробництва ВАТ "Оріана" практично не працювали, оскільки їхня завантаженість не перевищувала 20%, а ряд цехів були зупинені повністю. Через відсутність у ВАТ "Оріана" обігових коштів підприємство не було спроможне забезпечити себе нафтохімічною сировиною, що призводило до частих зупинок олефінового виробництва. У незадовільному стані знаходилися потужності виробництва хлору і каустичної соди – надзвичайно екологічно небезпечного об'єкта. Водночас капітальні ремонти обладнання "Оріани" в останні кілька років до створення ЗАТ "ЛУКОР" не проводилися. У той же час кредиторська заборгованість підприємства становила 997 млн. грн. За наявні борги в сумі 209 млн. грн. у 2000 році воно було відключено від джерел електростачання, газу, обмежувались залізничні перевезення. Заборгована зарплата на підприємстві станом на грудень 2000 року становила понад 4 млн. грн.
   Відновивши основні виробничі фонди, інвестор розпочав реалізацію нових інвестиційних проектів. Першим таким інвестпроектом стало будівництво установки гідрування фракції С4/С5, яка була введена в експлуатацію в жовтні 2005 р. Потужність установки становить 90 тис. тонн в рік, а її введення в дію дозволило щорічно економити таку ж кількість дорогоцінної нафтосировини. На реалізацію цього проекту компанія "ЛУКОЙЛ" виділила 15 млн. дол.
   У той час у складі новоствореного товариства "ЛУКОР" експлуатувалися дві установки з виробництва хлору і каустичної соди потужністю 66 і 125 тисяч тонн каустичної соди. Обидві були спроектовані та побудовані в розрахунку на обладнання, виготовлене на підприємствах колишнього СРСР. Але за 25 і більше років інтенсивної експлуатації споруди, обладнання і комунікації установок фізично і морально застаріли. Незадовільний стан обладнання установок створював загрозу для здоров'я обслуговуючого персоналу і населення міста та регіону. Тому для того, щоб не допустити екологічного лиха, у 2008 році вони були виведені з експлуатації.
   Із припиненням роботи старих установок в інвестора, аби продовжити життя підприємства, залишався єдиний шлях – реконструювати це виробництво, замінивши застарілу технологію діафрагмового виробництва продукції на сучасну мембранну. З цією метою впродовж 2008-2010 років цей проект завдяки інвестиціям ВАТ "ЛУКОЙЛ" був реалізований. А пуск в експлуатацію нової установки ХіКС мембранним методом дозволив калуським нафтохімікам налагодити випуск високоякісної каустичної соди (200 тис. тонн у рік), а також одночасно виробляти близько 180 тис. тонн у рік хлору, що дало можливість повністю забезпечити потреби виробництва вінілхлориду в цьому виді сировини.
   Аналогів цьому виробництву, урочисте відкриття якого відбулося у листопаді минулого року за участю Президента України Віктора Януковича і президента ВАТ "ЛУКОЙЛ" Вагіта Алекперова, немає сьогодні не лише в Україні, а й у державах колишнього Союзу.
   А ще у ВАТ "Оріана" з 1975 року по квітень 1998 року працював цех з виробництва ПВХ-емульсійного потужністю 60 тис. тонн продукції в рік. З часом він був виведений з експлуатації, оскільки не відповідала світовим вимогам якість продукції, була надто енергоємною технологія та небезпечною екологія виробництва. Кількість працюючих у цеху складала 252 чоловік, де більшість операцій виконувались вручну і у важких та шкідливих умовах праці (розвантаження сировини з мішків, чистка реакторів, сушилок та іншого технологічного обладнання тощо).
   Тож кінцевим продуктом нафтохімічного комплексу залишався вінілхлорид, який транспортується споживачам у зрідженому стані і вимагає спеціальних залізничних цистерн для його перевезення. У той же час перевезення великих об'ємів цього пожежовибухонебезпечного продукту постійно створювало екологічну небезпеку як для регіону, України, так і країн близького зарубіжжя. До того ж світовим співтовариством була прийнята Конвенція про заборону перевезення залізницею вінілхлориду, до якої приєдналася чимало країн світу. Тому транспортування вінілхлориду немало перспективи в майбутньому і в Україні. Крім того, цей продукт має і обмежений строк придатності, а тому більшість виробників ПВХ за кордоном намагаються забезпечити себе власним мономером, збалансувавши виробництво вінілхлориду та полівінілхлориду.
   У такій ситуації керуючою компанією – ВАТ "ЛУКОЙЛ" та фахівцями "КАРПАТНАФТОХІМу" було запропоновано створити нову установку з виробництва полівінілхлориду. Прийняттю рішення про будівництво установки ПВХ в Калуші передувало детальне ознайомлення з існуючими сучасними виробництвами полівінілхлориду суспензійного в Європі.
   При підготовці техніко-економічного обґрунтування, виборі технології був проведений тендер, переможцем якого із п'яти претендентів стала німецька фірма UHDE. А у серпні 2006 року було підписано контракт на будівництво сучасної установки з виробництва ПВХ-суспензійного потужністю 300 тис. тонн в рік.
   Проектом будівництва передбачено створення нової установки з виробництва полівінілхлориду за технологією фірми Vinnolit (Німеччина), що дозволить виробляти товарний ПВХ світового рівня якості, а також використовувати його для виробів спеціального призначення – упаковок для харчових продуктів, дитячих іграшок, виробів для медичної галузі тощо. Реалізація цього проекту дасть можливість безпосередньо на підприємстві переробляти весь вінілхлорид.
   По сусідству з ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на Калуському трубному заводі успішно введена в дію лінія з виробництва ПВХ-труб різного діаметру потужністю 20 тис. тонн в рік. Також у планах ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на 2011 рік передбачено спорудження власної установки з виробництва ПВХ-профілів для виготовлення вікон, дверей та інших виробів потужністю 20 тис. тонн в рік. Задля цього уже закуплено відповідне обладнання і розпочалися будівельно-монтажні роботи в існуючих корпусах поблизу виробництва ПВХ-С.
   Протягом березня-травня 2011 року на виробничих площах нового виробництва ПВХ-С інтенсивними темпами велися пусконалагоджувальні роботи за участю спеціалістів німецької фірми UHDE та інших компаній. Технологічний персонал нового виробництва у кількості 131 працівника вже укомплектований і бере активну участь у пусконаладці та інших роботах.

Виробництво полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С)

    За офіційними даними, щорічно в Україну ввозиться 140-150 тис. тонн полівінілхлориду та виробів з нього. Споживання полівінілхлориду на душу населення в розвинених країнах складає 15-18 кг. В Україні ж споживання ПВХ на одну людину складає всього 2,5 кг. У даний час усі внутрішні потреби України у ПВХ-смолах задовольняються за рахунок їх імпорту з Угорщини, Польщі, Румунії, Кореї та Китаю. Із введенням у дію в ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" нового сучасного виробництва ПВХ-С підприємство стане єдиним виробником цього продукту в Україні, а за сучасністю технології і якістю продукції воно не матиме аналогів у країнах СНД і Східної Європи.

Мета проекту:

        більш глибока переробка сировинних продуктів;
        уникнення перевезень вінілхлориду-мономеру;
        суттєве збільшення випуску товарної продукції;
        реалізація продукції на ринку України на діючих підприємствах з переробки ПВХ-С і створення умов для будівництва в України нових виробництв з переробки ПВХ-С у готові вироби.
       Інвестиційні витрати – 236 млн. дол. США.
       Проектна потужність – 300 тис. тонн в рік.

    Прес-служба
    ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ"


Інвестиції "ЛУКОЙЛу" – Україні

    До створення у грудні 2000 року ЗАТ"ЛУКОР" за участю ВАТ "ЛУКОЙЛ", а в жовтні 2004 року ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" нафтохімічні виробництва ВАТ "Оріана" практично не працювали, оскільки їхня завантаженість не перевищувала 20%, а ряд цехів були зупинені повністю. Через відсутність у ВАТ "Оріана" обігових коштів підприємство не спроможне забезпечити себе нафтохімічною сировиною, що призводило до частих зупинок олефінового виробництва. У незадовільному стані знаходилися потужності виробництва хлору і каустичної соди – надзвичайно екологічно небезпечного об'єкта. На цьому виробництві зношеність основних фондів перевищувала 70%, а тому були дуже частими його аварійні зупинки. Водночас капітальні ремонти обладнання ВАТ "Оріана" в останні кілька років до створення ЗАТ "ЛУКОР" не проводилися зовсім. У той же час кредиторська заборгованість підприємства становили 997,05 млн. грн. За наявні борги в сумі 209 млн. грн. у 2000 році воно було відключено від джерел електростачання, газу, обмежувались залізничні перевезення. Заборгована зарплата на підприємстві виплачувалася товарами широкого вжитку, а також продуктами харчування і станом на грудень 2000 року вона становила понад 4 млн. грн.
   Виконуючи умови установчого договору на створення ЗАТ "ЛУКОР", компанія "ЛУКОЙЛ" ще в 2000 році направила 100 млн. грн. на відновлення роботи діючих нафтохімічних підрозділів шляхом проведення капітального ремонту технологічного обладнання, будівель і споруд. У цьому ж році за рахунок "ЛУКОЙЛу" була погашена заборгованість працівникам ВАТ "Оріана" з виплати заробітної плати. У період з 2002 по 2006 рік на відновлення виробничих фондів, проведення реконструкції й технічного переозброєння діючих потужностей, що ввійшли в нафтохімічний комплекс, компанія "ЛУКОЙЛ" щорічно направляла інвестиційні кошти в сумі 60-90 млн. грн. Одночасно з власних ресурсів компанії була забезпечена безперебійна поставка сировини піролізу. Всього для потреб олефінового виробництва за цей період було поставлено 5,7 млн. тонн сировини піролізу у виді дизельного палива, прямогонного бензину та газових фракцій.
   Відновивши основні виробничі фонди, забезпечивши стабільну виробничу діяльність та збільшивши до максимальних виробничі потужності, інвестор розпочав реалізацію нових інвестиційних проектів. Першим інвестпроектом з розвитку підприємства стало будівництво установки гідрування фракції С4/С5, яка була введена в експлуатацію в жовтні 2005 р. Потужність установки становить 90 тис. тонн в рік, а її введення в дію дозволило щорічно зекономити таку ж кількість дорогоцінної нафтосировини. На реалізацію цього проекту компанія "ЛУКОЙЛ" виділила 15 млн. дол. США.
   На той час у ЗАТ "ЛУКОР" експлуатувались дві установки з отримання каустичної соди і хлору шляхом електролізу розчину кухонної солі діафрагмовим методом. Проектна потужність установок ХіК-1 і ХіК-2 становила відповідно 66 і 125 тис. тонн товарної каустичної соди. Хлор утворювався з технологічного процесу як побічний продукт і використовувався для виробництва вінілхлориду-мономеру (ВХМ).
   Обидві установки були спроектовані і побудовані в розрахунку на обладнання, виготовлене на підприємствах колишнього СРСР. Але за 25 і більше років інтенсивної експлуатації споруди, обладнання і комунікації установок фізично і морально застаріли. Сода каустична через високу енергоємність виробництва і низьку якість стала не конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Незадовільний стан обладнання установок створював загрозу для здоров'я обслуговуючого персоналу і населення міста та найближчих сільських населених пунктів. На підприємстві постійно зберігалось до двох тис. тонн зрідженого хлору. І для того, щоб не допустити екологічного лиха, спочатку 1 червня 2008 року була виведена з експлуатації установка ХіК-1, а 1 серпня цього ж року – ХіК-2.
   Із припиненням роботи старих установок в інвестора, аби продовжити життя підприємства, залишався єдиний шлях – реконструювати це виробництво, змінивши застарілу технологію діафрагмового виробництва продукції на сучасну мембранну. З цією метою у грудні 2006 року було підписано контракт з фірмою UHDE (Німеччина) на реконструкцію виробництва хлору і каустичної соди з впровадженням нової технології. Таку модернізацію виробництва вирішено було проводити на базі діафрагмового виробництва ХіК-2. Більшість обладнання мембранного електролізу тепер розміщується як у раніше вже існуючих корпусах, так і нових. При цьому загальна площа нового виробництва суттєво є меншою від площі одного діафрагмового виробництва.
   Пуск в експлуатацію реконструйованої установки мембранного електролізу ХіКС-М з використанням ноу-хау фірми UHDE (Німеччина) дозволить випускати каустичну соду, що відповідатиме світовим стандартам, а також довести її потужність установки до 200 тис. тонн товарної каустичної соди в рік. При цьому одночасно буде щорічно вироблятися близько 180 тис. тонн в рік газоподібного хлору, що дозволить повністю забезпечити потреби виробництва вінілхлориду у цьому виді сировини і досягти збалансованості в роботі виробництв ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, та 7354 нм3/год. газоподібного водню, який буде використовуватись у паливній системі виробництва етилену та поліетилену.
   У зв'язку із впровадженням новітньої технології одержання каустичної соди і хлору передбачено зменшення і чисельності персоналу, що зумовлено високим рівнем автоматизації технологічного процесу, виключення стадії зрідження і випаровування хлору (в цеху рідкого хлору в свій час працювало майже 300 працівників). У цілому ж загальна чисельність персоналу установки виробництва (з врахуванням служб обслуговування) зменшиться з 1028 чоловік,  які працювали на установках ХіКС-1 і ХіКС-2, до 218 чоловік.
   Аналогів цьому виробництву немає сьогодні не лише в Україні, а й в інших державах колишнього Союзу. Нині на цьому об'єкті уже завершені усі пусконалагоджувальні роботи, які велися за участю спеціалістів фірми UHDE, і отримано високоякісний хлор, який успішно використовується у технологічному процесі виробництва вінілхлориду. Також персонал установки домігся стабільної роботи стадії з виробництва 50-процентної каустичної соди, яка нині поставляється споживачам як України, так і за кордон.
   Будівництво і введення у дію у грудні 2010 року нового сучасного виробництва полівінілхлориду суспензійного замість технологічно застарілого виробництва ПВХ емульсійного, що було зупинене ще в 1998 році, пов’язано з необхідністю збалансування потужностей ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на діючих виробництвах етилену і поліетилену, хлору і каустичної соди та вінілхлориду. Його діяльність також дозволить знизити обсяги перевезень залізничним транспортом високотоксичних і вибухопожежонебезпечних речовин, суттєво збільшити обсяги виробництва готової продукції, що сприятиме поліпшенню економіки усього підприємства.
   Розвиток вітчизняного виробництва профілів з полівінілхлориду сьогодні стримується відсутністю власної сировинної бази, тому цей продукт нині повністю імпортується. Існуючі в Україні виробництва ПВХ на ДП "Хімпром" (м.Первомайськ Харківської обл.) та ВАТ "ДніпроАзот" (м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.) технічно і фізично застарілі, а тому законсервовані. У даний час усі внутрішні потреби України у ПВХ-смолах задовольняються за рахунок їх імпорту з Угорщини, Польщі, Румунії, Кореї і Китаю. Із введенням у дію в ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" нового сучасного виробництва ПВХ-С потужністю 300 тис. тонн підприємство стане єдиним виробником цього продукту в Україні, а за сучасністю технології і якістю продукції воно не матиме аналогів у країнах СНД і Східної Європи.
   Сьогодні на будмайданчику нового виробництва ПВХ-С інтенсивними темпами ведуться пусконалагоджувальні роботи за участю спеціалістів німецької фірми UHDE та інших компаній. Роботи проводяться на стадіях енергозабезпечення, управління технологічним процесом та пусконаладки системи демінералізованої води. Технологічний персонал нового виробництва у кількості 131 працівника вже укомплектований і бере активну участь у пусконалагоджувальних та інших роботах.

    Прес-служба
   ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ"


 

На виробництві "Поліолефін" отримують поліетилен, як низької, середньої так і високої щільності, а також лінійний поліетилен

 

Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor