Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Прес-реліз
У калуських нафтохіміків ювілей – 25 років з дня пуску виробництва етилену і поліетилену!
 

   У ці дні минає 25 років з того часу, як у Калуші було збудовано і дало першу продукцію одне із найсучасніших тоді виробництв – "ЕП-250".
   Безпосередню участь у зведені його корпусів, монтажі обладнання, прокладанні десятків кілометрів трубопроводів, мереж та комунікацій брали представники багатьох міст та регіонів України та Росії.
   Це була одна з найбільших будов, де одночасно працювало до 5 тисяч будівельників і монтажників. На виробництві вперше в колишньому Радянському Союзі застосована комп’ютерна система управління технологічним процесом.
   Із здобуттям незалежності України виробництво все важче забезпечувалося сировиною. На допомогу в цьому питанні приходили різні фірми, в тому числі закардонні, проте тільки з приходом нафтової компанії «ЛУКОЙЛ» у 2000 році відбулися позитивні зміни. Як мовиться, сповна був використаний ресурс компанії і творчий потенціал працівників виробництва і підприємства "КАРПАТНАФТОХІМ" в цілому.
   Сьогодні виробництво працює на рекордних потужностях, використовуючи чотири види сировини, 70 відсотків  якої становлять зріджені гази, при цьому розхід сировини зменшився на 40 відсотків, а виробництво стало менш енергозатратним, бо розхід газу зменшився аж у 10 разів.
   На виробництві побудовані нові унікальні установки, зокрема й така, як гідрування фракції С4/С5 (вартість 15 млн. доларів), проведена модернізація практично всіх технологічних стадій виробництва. І сьогодні виробництво етилену і поліетилену успішно виконує доведені завдання.
   Основний продукт виробництва – етилен є основною сировиною для ще двох установок "КАРПАТНАФТОХІМу" – з випуску вінілхлориду та поліетилену, що таким чином дозволяє з'єднати одну схему весь технологічний процес підприємства.
   З нагоди 25-річчя виробництва етилену і поліетилену 5 квітня 2012 року у Палаці культури "Мінерал", м.Калуш відбулося урочисте засідання та святковий концерт. Безпосередню участь у торжестві взяли керівники Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Калуської міської ради, представники Центральної ради та обласного комітету працівників хімічної та нафтохімічної галузі, а також Генеральний консул Російської Федерації Олег Астахов. І саме останньому випала найпочесніша місія. Адже згідно з Указом Президента Російської Федерації генеральний директор ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Сергій Чмихалов удостоєний державної нагороди – ордена "Дружби" "За великий вклад у розвиток російсько-українських відносин". Цю місію Генеральний консул з приємністю виконав під оплески присутніх у залі.
   Нагороди від обласної державної адміністрації, влади міста Калуша, Центральної та обласної рад профспілок, а також від керівництва ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" було вручено великій групі калуських нафтохіміків з нагоди 25-річчя виробництва етилену і поліетилену.

   Для довідки. Виробництво етилену і поліетилену входить у склад ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ". Окрім нього, у структуру Калуського нафтохімічного комплексу входить виробництво вінілхлориду і каустичної соди. У склад останнього у жовтні 2010 року увійшла сучасна установка хлору і каустичної соди мембранним методом (ХіКС-М), збудована за технологією фірми UHDE загальною вартістю 200 млн. доларів. Її потужність – 200 тис. тонн каустичної соди і 180 тис. тонн хлору в рік.
   А в травні 2011 року до ладу діючих у складі ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" стало виробництво полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С). Загальна вартість проекту який був здійснений за новітньою технологією німецької фірми Vinollit склала 240 млн. доларів. Потужність цієї установки становить 300 тис. тонн продукції в рік, що дозволяє повністю забезпечити нею ринок України, а частину експортувати. У даний час споживачами полівінілхлориду з Калуша є підприємства Росії, Польщі, Туреччини, Болгарії та країн Прибалтики.
   З метою збільшення переробки ПВХ-С в Україні і нашому Прикарпатті зокрема у Калуші ще у 2010 році був збудований і вже працює Калуський трубний завод потужністю 20 тис. тонн продукції в рік. А ще в даний час у ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на завершальній стадії ведуться пусконалагоджувальні роботи з введення у дію установки з переробки ПВХ-С у профілі. Потужність установки становить 20 тис. тонн, але у разі належного збуту цієї продукції потужність можна вдвічі збільшити.
   У цілому нафтова компанія "ЛУКОЙЛ" лише для будівництва нових інвестиційних проектів у ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" спрямувала в останні кілька років більше 500 млн. доларів.
   Щодо інших планів калуських нафтохіміків з розвитку підприємства, то це, передусім, будівництво власного джерела теплопостачання, реконструкція установки з виробництва вінілхлориду, модернізація установки етилену і поліетилеу та ряд інших інвеспроектів.

   Прес-служба
   ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ".

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor