Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

Нинішні проблеми виробництва ХіКС
вирішить нова установка

Одним із найактуальніших питань щодо забезпечення нормальної діяльності ЗАТ „ЛУКОР” на сьогоднішній день є майбутня реконструкція виробництва хлору і каустичної соди. Але оскільки його подальша доля продовжує залишатись ще не визначеною, ця тема породжує чимало розмов на кшталт від повного закриття підприємства через його збитковість до райдужної перспективи впровадження новітніх технологій. Певною мірою розставити акценти на цій проблемі намагався заступник начальника виробництва ХіКС Іван Підсадюк у розмові з кореспондентом „КН”.

– Діюче виробництво ХіКС сьогодні є найстарішим в ЗАТ „ЛУКОР”, – сказав Іван Михайлович. – Перші його дільниці були введені в експлуатацію ще в 1965 році. В 1973 році було задіяно перше виробництво електролізу (цех з виробництва соди каустичної діафрагмовим методом), у 1983-му – друге виробництво електролізу (цехи з виробництва електролітичних лугів і хлору та соди каустичної). Таким чином, вік окремих цехів і дільниць сьогодні становить від 20 до 40 років. За всі роки їх експлуатації тільки в 1989-1995 роках було проведено заміну окремого обладнання, зокрема електролізерів на більш сучасні в цеху з виробництва СКДМ. Відновлення обладнання в цехах з виробництва електролітичних лугів і хлору, соди каустичної практично не проводилось. Тому тут особливо зносилось основне обладнання – електролізери БГК-100, які відпрацювали два амортизаційні терміни і зараз експлуатуються вже третій такий термін, внаслідок чого вони завантажуються лише на 60 відсотків.

Також в зношеному стані експлуатується сьогодні обладнання інших стадій, зокрема сушки хлору, розчинення солі, приготування і очистки розсолів. Суттєво зношеним є обладнання випарної установки цеху з виробництва соди каустичної, і цей список можна було б продовжити.

Якщо характеризувати задіяні на виробництвах технології, то достатньо сказати, що вони ще з 50-х років, розроблені Московським науково-дослідним інститутом „ДержНДІХлорпроект”. Зараз у світі існують нові найпередовіші технології виробництва хлору і каустичної соди і одна з них – мембранний метод електролізу, тоді як у нас використовується  технологія виробництва соди каустичної старим діафрагмовим способом.

Мембранний метод виробництва каустичної соди дозволить одержувати високоякісний конкурентоздатний продукт. Крім того, нова установка дасть можливість одержувати хлор високої якості, який можна буде відразу подавати прямо на установку з виробництва хлорвінілу.

Якщо вже зайшла мова про переваги мембранного способу виробництва каустичної соди, то варто додати, що він також дозволить суттєво знизити енергетичні затрати на випуск каустичної соди і хлору. Так, розхід пари зменшиться у 5 разів, електроенергії – на 30 відсотків у порівнянні з діафрагмовим методом. Вирішаться і екологічні питання. Буде впроваджена безстічна схема виробництва. Значно підвищиться його безпека, оскільки в новій технологічній схемі виробництва ХіКС вже не буде стадії зрідження хлору, стадій його зберігання і випаровування. В свою чергу це дозволить зменшити площі виробничих приміщень майже у 4 рази.

– Якою буде потужність нової установки?

– Зараз на виробництві ХіКС експлуатуються дві установки. Одна в цеху з виробництва СКДМ проектною потужністю 66 тис. тонн каустичної соди в рік, друга в цеху електролітичних лугів і хлору потужністю 125 тис. тонн. Але  потужності цих установок, як я вже казав, використовуються на 60 відсотків. Впровадження нової установки дасть можливість випускати 200 тис. тонн каустичної соди в рік.

– Якщо буде остаточно вирішене питання реконструкції виробництва хлору і каустичної соди, скільки часу вона триватиме?

– Згідно з проектом, всі підготовчі та будівельно-монтажні роботи повинні завершитись за 24 місяці. Також проект передбачає освоєння всіх стадій виробництва: складування солі, її розчинення, підготовки сушки водню для використання його на виробництві „Поліолефін” тощо. Словом, реконструкція виробництва ХіКС вирішить питання  оновлення всіх стадій, каналізаційних мереж, будівель, споруд, естакад, а також ліквідує проблему непродуктивних грошових витрат на підтримку виробництва в тому стані, в якому воно знаходиться зараз.

Розмову вів Дмитро Іванців.

На знімку: так виглядатиме нове виробництво ХіКС з впровадженням мембранної технології.

  


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor