Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Засоби зв’язку, через слухавки яких пройшла історія підприємства

   Такої виставки в народному музеї історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ і ПрАТ «ЛУКОР» ще не було. До розряду унікальних її віднесли всі, хто прийшов на відкриття (воно відбулося 10 вересня, напередодні професійного свята нафтохіміків – Дня працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості. А унікальність, зауважували присутні, виставки в тому, що кожен із майже 150 експонатів – засобів зв’язку, що експлуатувалися на підприємстві в усі роки його розвитку, немовби дихає історією «калуської хімії».
   ... На розкладених у формі великої букви «П» столах – речі, які мав би за честь мати не один музей. Тут стільки апаратів-«дідусів»! І не лишень телефонів, а й комутаторів, пультів і навіть радіостанцій. Окремі екземпляри виготовленні ще в першій половині минулого століття (наприклад, переносний воєнно-польовий ТА-57 1937 року випуску). Є апарати розробок 1949, 1950, 1955 рр. Цілі системи. Вони експлуатувалися на нашому підприємстві в різні роки (наприклад, Багма МБ, випущена в Ленінграді в 1949 році – у 50-70-ті роки, ТАИ-43, родич і ровесник Багми – у той же період, а ось телефон-комутатор МІГ-2015 із Пскова слугував нашим зв’язківцям у 1980-2000 роках).
   Експонати розкладені на столах так, що чим далі правобіч, тим ближче до наших днів: «Спектри», «Астари», «Тюльпни», «Багти»... Ще далі – вже мaйже нинішнього покоління: «Simens», «Panasonik», «Coral», «Vertex». Поміж них «вплелися» воєнно-польові телефони-комутатори, загальновійськові радіостанції тощо. А вже на окремому столику – сучасні засоби зв’язку, мобільні телефони – щось близько 60 (!) різновидів!
   Ось таке диво прийняв до себе на оглядини музей нашого підприємства. Його директор Валентина Білецька повідала, звідки з’явилася ідея організації цієї своєрідної виставки. Виявляється, цей збір старих апаратів зв’язку вже кілька років існував, з кожним роком поповнювався все новими (в розумінні – старими «новими») екземплярами на столі в кабінеті начальника цеху зв’язку Василя Глушія. Одного разу Білецька з колегами, зайшовши до цього кабінету і побачивши справжнє багатство на столі, руками сплеснула: ці речі не можуть бути тільки на цьому столі! Так і народилася нинішня подія, щоправда, йшли до неї довго, бо треба було вирішити деякі моменти.
   Гідно оцінив виставку й її автора (начальника цеху зв’язку Василя Глушія) заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Юрій Безуглий. Він висловив задоволення від того, що в нашому колективі є такі фахівці. Хобі Василя Йосиповича стало частинкою його роботи. І результат – наяву.
   Юрій Павлович згадав роки праці на сульфатній фабриці. Там був один засіб зв’язку, який ніяк би не вписався у викладені на столах: довга нержавіюча труба, що йшла з нижньої «нульової» відмітки догори на 12-ту, 22-гу відмітки, і яка мала отвір. Коли виникала потреба зв’язатися (а у відділеннях машини шуміли і гуділи так, що хоч вуха затикай) вдаряли ключем по трубі і гукали в неї те, що треба. Було чутно, спрацьовувало...
   Юрій Безуглий привітав з наступаючим святом ветеранів-зв’язківців, запрошених на відкриття виставки. Вони сьогодні безумовно за допомогою оригінальних експонатів пригадали свою молодість. Виставка – це історія, частка роботи колись багатогалузевого підприємства-велетня... Заступник генерального директора вручив ветеранам грамоти, квіти, щиро побажав кожному міцного здоров’я і щастя.
   А коли надали слово Василеві Глушію, він, провівши поглядом по експонатах, розповів, як у нього виникла ідея збирати старі засоби. Придивлявся ж бо до них з 1974 року, коли влаштувався на роботу в КХМК монтером зв’язку. Але всерйоз взявся за реалізацію цієї ідеї десь на початку 90-их років. Що списувалося – він відкладав. Вважав, що кожна стара річ несе в собі якусь цінність. І завзятість Василя Йосиповича виправдала себе: такої кількості «оригіналів», мабуть, не знайдеться більше ніде в регіоні.
   – Якби позбирати все-всеньке посписуване, – сказав автор виставки, – то треба було би до «Мінералу» везти вагонами.
   Пізніше Василь Глушій повідав вашому кореспондентові: якби його запитали, що серед цих експонатів найбільш цінне (а ми запитали), то він показав би на МБ-телефон з ручками випуску 1949 року, системи ЦБ (50-60-их років) і телефонні концентрати, розроблені в 50-их роках, які пропрацювали півстоліття – буквально до 2000 року (пам’ятається голосне клацання всіх шести клавішок цього безвідмовного апарату: ніякої електроніки, а яка надійність у роботі).
   Від імені об’єднаного профкому підприємства Ярослава Пішак вручила авторові виставки грамоту і грошову винагороду.
   Коли Юрій Безуглий вітав, тиснучи руку, зі святом ветерана-зв’язківця Миколу Мартиненка (він віддав праці в цеху 47 років!) і бажав йому щастя, здоров’я, Микола Миколайович зізнався, що сьогоднішня подія нагадала йому ті роки праці, до болі рідні часи...  Хоча тоді (не те що тепер!) доводилося тягти і прокладати сотні кілометрів кабелів, які важили чимало.
   Слово було надано і господарці закладу, де знаходиться музей, – директору ПК «Мінерал» Аллі Терещенко. Алла Феліксівна з задоволенням констатувала: ця виставка у народному музеї – велика честь для народного палацу культури. І привітала присутніх з їх наступаючим професійним святом.
   ... А ще один колишній зв’язківець, нині працівник музею Микола Подобайло складав графік відвідин виставки, яка безумовно дуже зацікавить учнів калуських шкіл і гімназії.

   Петро Шевчук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor