Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Чи винні нафтохіміки, що росте тариф за водовідведення?

   На останніх громадських слуханнях, що відбулися 3 вересня у ПК "Юність" стосувалися діяльності комунальних підприємств міста, знову прозвучала неправдива інформація про те, що, нібито "КАРПАТНАФТОХІМ" вдвічі збільшив оплату за послуги для КП "Водотеплосервіс" і не хоче оприлюднювати свої розрахунки. І хоча присутні на зібранні помічник народного депутата України Ігор Очкур та працівниця нафтохімічного підприємства Ольга Єланіна спростували цю інформацію, посилаючись на аргументований виступ з цього приводу заступника генерального директора з економіки та фінансів товариства "КАРПАТНАФТОХІМ" Тетяни Трощенкової на зустрічі представників калуської громади з директором КП "Водотеплосервіс" Ігорем Яковиною, що відбулася 17 липня в ПК "Мінерал", та все ж, зважаючи на те, що окремих калушан це питання й далі хвилює, вирішили ще раз до нього повернутися.
   – Найперше варто сказати, – наголошувала Тетяна Анатоліївна, – що і для нашого підприємства в останні роки ціни на електроенергію теж не стояли на місці, а суттєво виросли. – Так, зокрема, за період з липня 2009 року по липень 2014 року тариф зріс на 114 відсотків. А ще за цей час підвищилася на 50 відсотків ціна на теплову енергію.
   Тобто передумови для росту тарифу на водовідведення в підприємства були. У той же час неправдивою є інформація про те, що в структурі тарифу за очистку стоків плата нафтохімікам становить аж 49 відсотків. Скажу відповідально, що наші нарахування за очистку побутових стоків міста становлять 21 відсоток. І тариф, який нам затвердила Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, нині становить не 3,5 грн. за 1 куб. м, як стверджує керівництво КП "Водотеплосервіс", а 1,54 грн. за 1 куб. м. Повідомлю з цього приводу й про те, що з січня 2009 року по червень 2014 року підприємство жодного разу не підвищувало цей тариф, хоча ціни на електроенергію й інше зростали і в цілому за цей період "ЛУКОР" і "КАРПАТНАФТОХІМ" зазнали через це збитків на 15 млн. гривень. Це без врахування того, що станом на 1 вересня 2014 року заборгованість КП "Водотеплосервіс" перед нашим підприємством становила більше 37 млн. гривень.
   Мають місце в офіційних висловлюваннях п. Яковини й інші перекручення й неточності. Як, приміром, те, що в 2013 році "ЛУКОР" очистив не 4,3 млн. куб. м стоків, як насправді є, а 6,5. Чому це робиться – зрозуміти важко. Тому усі звинувачення на адресу "КАРПАТНАФТОХІМу" є безпідставними і навіть аморальними, зважаючи на нинішню складну економічну ситуацію на підприємстві, коли його виробництва простоюють. На зарплату працівникам, інші нагальні потреби адміністрація підприємства вимушена брати кредити, але тим не менше свою економічну діяльність веде прозоро і згідно з чинним законодавством.
   Що стосується нових тарифів на воду та водовідведення для населення міста, то складається враження, що КП "Водотеплосервіс" заклало в них більші витрати, ніж інші комунальні підприємства України, що в нинішніх умовах стану справ у державі є недопустимим.
   Ось такою приблизно була тоді відповідь одного з керівників нафтохімічного підприємства. Доповнюючи її, Ігор Очкур уже 3 вересня відзначав, що суттєвий ріст тарифу за водовідведення, судячи з усього, криється не в одноосібному його піднятті з боку "КАРПАТНАФТОХІМу", а у бажанні комунального підприємства закласти у цей тариф свої величезні витрати, зокрема і за очистку дощових стоків, які через відсутність у місті належної зливної каналізації поступають разом з побутовими стоками на очисні споруди "КАРПАТНАФТОХІМу".

   Степан Василів.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor