Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

Інвестиційні проекти


   На виконання Умов ведення господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення,
згідно ліцензії серії АЕ №199649, сформовано проект Інвестиційної програми ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» на 2015 рік.

   У відповідності до порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення обсяг коштів на формування Інвестиційної програми підприємства визначається сумою амортизаційних відрахувань, які закладені в структурі затвердженого тарифу на централізоване водовідведення і становить 419,00 тис. грн. без ПДВ. ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» планує виконати захід «Проведення в цеху НіОПСВ реконструкції каркасно-засипних фільтрів № 4-6» підрядним способом для підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища. Проект інвестиційної програми на 2015 рік опрацьовується, складається кошторис та готується документація для подачі кошторису на експертизу до ДП Укрдержбудекспертиза» в Івано-Франківській області.
   Контакти (для зауважень та пропозицій):
   тел. роб. 7-35-46  Якимів П.З.;
   тел. роб. 7-33-43 Гандзюк С.Б.;
   тел. роб. 7-57-81 Носенко І.В.
   електронна адреса ліцензіата : [email protected]
   електронна адреса апарату НКРЕКП : boх@nеrc.gov.ua


Будівництво власного енергоджерела – стратегічний проект "КАРПАТНАФТОХІМу"

    На сьогоднішній день енергозбереження займає одну з ключових позицій у розвитку та економіці підприємств України. Саме застосування енергозберігаючих технологій та матеріалів є практичною гарантією скорочення витрат на експлуатацію та обслуговування виробничих об'єктів, які раніше вимагали значних матеріальних витрат на енергообслуговування, в тому числі й на забезпечення тепловою енергією. Більше детально про те, що в цьому плані було зроблено в минулому році і буде впроваджено цього року, кореспондент "КН" попросив розповісти заступника головного енергетика ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Андрія Гоца.
   – Почну з того, що з метою зниження витрат на експлуатацію та обслуговування виробничих об’єктів щорічно фахівцями відділу головного енергетика та виробничих підрозділів ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР" на нашому підприємстві розробляється програма енергозбереження, – зазначив Андрій Андрійович. – Відповідно цей документ затверджується управляючою компанією. Хочу наголосити, що підвищення енергоефективності всіх наших виробництв та зниження собівартості всіх видів продукції вимагає добре продуманого і чіткого визначення конкретних цілей і методів досягнення належних показників. А цілі та методи стають основою програми енергозбереження та розроблення конкретних заходів. І тому до їх виконання всі служби підприємства ставляться з особливою відповідальністю.
   – Які із розроблених фахівцями відділу головного енергетика іспеціалістами виробничих підрозділів "КАРПАТНАФТОХІМу" і "ЛУКОРу" стали найефективнішими на підприємстві?
   – З метою реалізації заходів щодо підвищення енергетичної ефективності і досягнення намічених показників програми енергозбереження організацій групи "ЛУКОЙЛ" одним із пунктів її розділу, який називається економія електроенергії, було і є впровадження сучасних енергозберігаючих ламп. Цей важливий момент кожного року відображається у заходах програм енергозбереження ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР". Адже заміна звичайних ламп розжарення на енергозберігаючі дозволяє зменшити енергоспоживання в 5 разів.
   Також щорічно реалізуються заходи щодо впровадження частотних перетворювачів на різних технологічних механізмах. Це дозволяє не тільки зменшити споживання електроенергії від 10 до 50 відсотків, а й підвищує надійність роботи технологічних схем, продовжує терміни працездатності електрообладнання.
   – В тижневику "КН" неодноразово писалося про впровадження проекту будівництва установки питної води в цеху водопостачання і каналізації. Йшла мова про будівництво власного енергоджерела. Що являє собою ці проекти у плані економії енергоресурсів?
   – Для забезпечення стабільної і надійної роботи підприємства одним із основних заходів минулого року стало вирішення питання своєчасної і безперервної подачі питної води та зменшення її втрат. Проект будівництва установки питної води на площадці цеху ВіК дозволить відмовитись від експлуатації дефектного трубопроводу подачі питної води і отримати менш затратним способом питної води високої якості за допомогою установки фільтрації промислової води. Ця вода подаватиметься для промислових потреб підприємства. Сам проект дозволить значно підвищити економічну ефективність "КАРПАТНАФТОХІМу". Ввести в експлуатацію установку планується в другому кварталі цього року.
   Та найефективнішим проектом програми енергозбереження є реконструкція систем теплопостачання ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР". У цьому проекті враховані сучасні вимоги до систем енергопостачання стосовно економії енергоресурсів і енергозберігаючих технологій. Зокрема в ньому передбачено визначення оптимальних діаметрів трубопроводів, визначення споживання енергоресурсів діючими виробництвами та виробництвами, які будуть вводитися в перспективі, передбачає заміну частини морально і фізично застарілих магістральних трубопроводів пари та теплофікаційної води. Передбачено техніко-економічне обґрунтування підбору теплоізоляційних матеріалів і методів прокладки теплопроводів.
   Особливе значення приділено переводу віддалених від джерела теплової енергії об’єктів і корпусів ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР" на автономні системи опалення або альтернативні діючим на сьогодні.
   Зважаючи на великі обсяги проектних робіт, які передбачають виконання спеціалізованих теплотехнічних та інших розрахунків і проектних рішень, а також на необхідність забезпечення живлення виробничих об’єктів від незалежних джерел, для розробки техніко-економічного обґрунтування і проектно-кошторисної документації на реконструкцію системи теплопостачання "КАРПАТНАФТОХІМу" і "ЛУКОРу" було залучено сторонню проектну організацію. На сьогоднішній день виконано техніко-економічне обґрунтування та розроблено технічне завдання для проектно-кошторисної документації. Після розробки проектної документації відповідно до тендерного регламенту буде визначена фірма-постачальник матеріалів і обладнання, а також підрядні організації для проведення будівельно-монтажних робіт. Термін реалізації цього проекту спливає в четвертому кварталі 2012 року.
   І найбільш важливим проектом, який має забезпечити економічну ефективність роботи "КАРПАТНАФТОХІМу" за рахунок скорочення затрат на теплову енергію, є будівництво власної котельної. Цей проект не тільки найбільше фінансово вартісний, а й найважливіший у стратегічному плані, оскільки левову частку собівартості продукції займають енергоносії.

    Розмову записав Дмитро Іванців.


Польський концерн налагоджує співпрацю з "КАРПАТНАФТОХІМом"

    17 і 18 січня у ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" побували представники концерну Magna Polonia S.A., який у Польщі має п’ять власних заводів та координує діяльність підприємств нафтохімічного сектора в цій країні. Метою їхнього візиту стало більш предметне ознайомлення з діяльністю нашого підприємства, технологією виробництва продуктів нафтохімії й вивчення можливості налагодження плідних взаємостосунків між нафтохімічними підприємствами Польщі та "КАРПАТНАФТОХІМом". Про це керівник делегації від концерну Magna Polonia S.A. Мацей Ющакевич повідомив на зустрічі з генеральним директором ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Сергієм Чмихаловим та його заступниками Володимиром Шулиндіним і Олексієм Григор’євим, що відбулася в кабінеті першого керівника підприємства в перший день перебування поляків у Калуші.
   Зранку другого дня перемовини сторін продовжилися в кабінеті Володимира Шулиндіна, в яких також брав участь Олексій Григор’єв. На цій зустрічі, як повідомив Володимир Володимирович, польські фахівці наголосили, що вони зацікавлені в організації ділової співпраці з ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" у всіх можливих формах. Це і постачання з боку концерну Magna Polonia S.A. сировини піролізу, передусім прямогонного бензину та бутану, і отримання від "КАРПАТНАФТОХІМу" пропілену, поліетилену та нового продукту підприємства – суспензійного ПХВ, оскільки в Польщі є підприємства, які спеціалізуються на переробці вищезгаданих продуктів нафтохімії та хотіли б мати надійних постачальників сировини високої якості.
   – Побувавши після цього в цехах та на виробництвах ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ", представники концерну Magna Polonia S.A. були приємно здивовані побаченим, – констатував Володимир Шулиндін. – Вони наочно переконалися, що наше підприємство відповідає сучасним вимогам ХХІ століття. Власне, так буквально дослівно висловився про "КАРПАТНАФТОХІМ", технології виробництва продукції та її високу якість Мацей Ющакевич. Він також наголосив, що в Польщі неодмінно розповість всім торговим партнерам концерну, що з калуським "КАРПАТНАФТОХІМом" можна і потрібно співпрацювати, оскільки вже переконався, що така співпраця буде вигідною й ефективною для обох сторін.
   До Польщі представники концерну Magna Polonia S.A. повезли з Калуша не тільки отриману довідкову інформацію про ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ", а й копії сертифікатів якості продукції, що виробляється на підприємстві. В подальшому вони пообіцяли визначитися з підписанням договорів про співпрацю.

    Василь Ткачук.


Технологічні лінії змонтовано

    В екструзійному відділенні цеху з виробництва виробів з поліхлорвінілової смоли суспензійної (ПХВСС) цими днями завершено монтаж всіх шести технологічних ліній. Виконання робіт з встановлення цього основного обладнання, розрахованого на виробництво 20 тис. тонн ПВХ-профілів в рік, забезпечили спеціалісти ТОВ "Дунайводбуд-17" з Одеси під шеф-наглядом інженера німецької фірми ERMAFA Уве Вентеля. Сьогодні дунайводбудівці продовжують займатися обв’язкою трубопроводів й іншими роботами, пов’язаними із забезпеченням цеху з виробництва виробів з ПХВСС технологічною водою та повітрям.
   Загальнобудівельні й опоряджувальні роботи на цьому пусковому об’єкті, за словами керівника генпідрядної організації – генерального директора ТзОВ "Фірма "Рембудпостач" Віктора Духаніна, вже виконані практично на 99 відсотків.
   Невдовзі в цеху з виробництва виробів з ПХВСС розпочнуться й пусконалагоджувальні роботи. Їх виконуватимуть спеціалісти сторонньої фірми (організації), що стане переможцем відповідного тендеру, який оголосило ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ".

    Наш кор.


Інвестиційний проект
Установка діафрагмового електролізу  
з використанням мембранної технології

Замовник та інвестор проекту

Група "ЛУКОЙЛ- Нафтохім"

Ліцензіар, інжиніринг та поставка устаткування

Фірма "UHDE", Німеччина

Мета проекту

Підвищення екологічної безпеки, ефективності виробництва і якості продукції

Період реалізації проекту

2005 – 2007 рр.

Бюджет проекту

68 млн. ЄВРО

Запланована потужність виробництва

200 тис. т/рік 100%-ої NaOH

Термін окупності

6,5 років

На початок

Інвестиційний проект
Власне джерело енергозабезпечення виробництв

Замовник та інвестор проекту

Група "ЛУКОЙЛ- Нафтохім"

Ліцензіар, інжиніринг та поставка устаткування

ВАТ "Силові машини", Росія

Мета проекту

Забезпечення виробництв власними енергоресурсами, зниження затрат на теплову та електричну енергію

Період реалізації проекту

2006 – 2007 рр.

Бюджет проекту

64,1 млн. ЄВРО

Запланована потужність енергоджерела:

–електрична 110 МВт
– теплова  140 Гкал

Термін окупності

10,3 років

На початок

Інвестиційний проект
Установка з виробництва полівінілхлориду суспензійного

Замовник та інвестор проекту

Група "ЛУКОЙЛ- Нафтохім"

Ліцензіар, інжиніринг та поставка устаткування

Фірма "UHDE", Німеччина

Мета проекту

Реалізація програми переходу від випуску напівпродуктів до випуску кінцевої хімічної продукції

Період реалізації проекту

2006 – 2008 рр.

Бюджет проекту

98 млн. ЄВРО

Запланована потужність виробництва

300 тис. т/рік

Термін окупності

6,2 років

 На початок

 

Підсумки діяльності
ЗАТ „ЛУКОР”
за 2004 рік.

етилену – 234 149 тн.
вінілхлориду – 236 000 тн.
соди каустичної – 117 716 тн.
поліетилену –98 050 тн.
переробка сировини - 844 610 тн.


Перспективи розвитку

2005 рік

- Введення в дію установки гідрува-ння фракцій С4, С5 потужністю 90,7 тис. т/рік ;

обсяг інвестицій – 9,5 млн. ЄВРО

2007 рік

- Реконструкція виробництва хлору і каустичної соди з впровадженням мембранної технології потужністю 200 тис. т/рік у перерахунку на 100 %-у каустичну соду;

 обсяг інвестицій – 68  млн. ЄВРО

- Будівництво блоку енергозабезпе-чення ЗАТ "ЛУКОР" потужністю 106,6 Мвт; обсяг інвестицій – 64,1 млн.ЄВРО

2008 рік

- Будівництво установки з виробництва полівінілхлориду суспензійного потужністю 300 тис. т/рік ;

обсяг інвестицій – 98 млн. ЄВРО


 

В 2004 році для відновлення виробництв було інвестовано 375 млн. грн.


Нинішні проблеми виробництва ХіКС вирішить нова установка.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor