О производстве
 

Новости

 

История

 

Соучредители

 

Социальное развитие

 

Благотворительность и
спонсорство

Производства
  Этилена и полиэтилена
 

Хлорвинила и
каустической соды

 

Продукция

Инвестиционные проекты
  Модернизация ВХМ

Коммерческие предложения

Информация ЧАО "ЛУКОР"

Тендеры

  Условия проведения
  Документация
  Объявленные тендеры
  Информация о победителях
Пресс-релизы
Контакты
Регион
  Местные новости
  Спортивные новости
"Нефтехимик"
  Спортивный клуб
  Футбольный клуб
Фотогалерея
"Калушский нефтехимик"
  Архив новостей

 

Об обществе

29 октября 2004 года закрытое акционерное общество “ЛУКОР” (г. Калуш, Ивано-Франковска область) и компания “LUKOIL Chemical B. V.", которая зарегистрирована Торгово-промышленной палатой г. Амстердама  (Нидерланды), стали основателями общества с ограниченной ответственностью “Карпатнефтехим”. В уставном фонде ООО "Карпатнефтехим" на сумму 1581280 тыс. грн. часть капитала ЗАО "ЛУКОР" равняется 24%, а компании LUKOIL Chemical B. V. – 76%. Это, по сути, новый путь деятельности нефтехимического предприятия, которое должен привести к интеграции в европейскую и мировую экономику.

В мае 2009 года в структуре компании НК «ЛУКОЙЛ» создан бизнес-сектор «Нефтехимия», куда вошли калушские предприятия «Карпатнефтехим»и «ЛУКОР»


Колектив «КАРПАТНАФТОХІМу» просить допомоги у влади

   Він готовий відновити роботу підприємства за 55 днів
   Понад дві тисячі працівників налічується нині на одному з найбільших підприємств Івано-Франківщини – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», що в Калуші. Ми не випадково вжили слово «налічується»: парадокс ситуації в тому, що ще з грудня 2013 року підприємство через об’єктивні причини не працює, проте – і це чимале щастя для нафтохіміків та їхніх сімей – людям і далі виплачують зарплату. Але зрозуміло і те, що завод у режимі такого «гарячого простою» довго тримати не будуть, можуть просто закрити. Адже кожен місяць простою обертається для власника підприємства – компанії «ЛУКОЙЛ» - збитками в сумі 50 млн. гривень. У лютому нинішнього року ЗМІ повідомили, що СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом приватизації і переходу у власність цієї компанії нафтохімічного комплексу ВАТ «Оріана».
   Я зателефонував у Київ до офіційного представника ВАТ «ЛУКОЙЛ» в Україні Сергія Чмихалова. Прикарпатці добре знали його як голову правління ЗАТ «ЛУКОР», яке рішенням зборів акціонерів припинило свою діяльність у січні позаминулого року. Запитав, який вихід із нинішньої складної для «КАРПАТНАФТОХІМу» ситуації бачить пан Сергій, чи можна говорити про перспективи відновлення цього, без перебільшення, унікального для нашої області й України загалом підприємства. А унікальне воно передовсім тому, що це одне з найбільших в Україні підприємств з виробництва хімічної та нафтохімічної продукції, єдиний виробник суспензійного вінілхлориду, етилену, бензолу, поліетилену, аргону високої чистоти. В асортименті продукції «КАРПАТНАФТОХІМу» - також пропілен, хлор, каустична сода, смола важка піролізу, кисень газоподібний і рідкий (медичний і технічний), азот газоподібний.  
   Отож слово С. Чмихалову:
   - Я хотів би нагадати насамперед, що інвестиції російської компанії «Лукойл» у реконструкцію і модернізацію калуського нафтохімічного комплексу в 2001- 2014 роках  становили  544,1 млн. доларів США. Зокрема, за ці кошти було збудовано у 2009-2010 роках і введено в експлуатацію виробництва хлору та каустичної соди мембранним способом та суспензійного вінілхлориду, аналогів яким немає не тільки в Україні, а й у країнах на території всього колишнього СРСР.
   Сума сплачених калуським ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» податків до Державного та місцевого бюджетів перевищила 162 млн. доларів США.
   До того ж щороку  ВАТ «Нафтова Компанія «ЛУКОЙЛ» укладає угоду про співпрацю з Івано-Франківською облдержадміністрацією щодо участі в соціальному розвитку міста Калуша, Калуського, Рожнятівського районів та інших територій області, в якій зобов’язується: сприяти розвитку соціально-культурного та економічного комплексів Івано-Франківської області. Всього з початку діяльності підприємства благодійна та спонсорська допомога склала більш ніж 64 млн. гривень.
   Останніми роками підприємство зіткнулося у своїй роботі з цілою низкою об'єктивних проблем і через це змушене було зупинити свої виробництва. Втім, компанія «ЛУКОЙЛ» відновила його діяльність у вересні 2013 р., виконавши повністю взяті на себе зобов'язання згідно з Меморандум про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та ВАТ «ЛУКОЙЛ», підписаним у квітні 2013 р. На виконання даного Меморандуму було здійснено послідовний запуск виробництва у вересні 2013 року, та в зв’язку з невиконанням зобов’язань Меморандуму попереднім урядом та збитковою діяльністю ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» наприкінці грудня 2013 р. виробництво знову було зупинено. Важке фінансове становище підприємства (щомісячні збитки від виробничої діяльності становлять більше 8 млн. $ США на місяць) зумовлене погіршенням кон'юнктури ринку на нафтохімічну продукцію. Однією із причин цього є незахищеність продукції українського виробника від демпінгового імпорту. З першого кварталу 2014 року підприємство перейшло на режим роботи у так званому «гарячому простої». Підприємство продовжує виплачувати 3/4 заробітної платні працівникам (щорічно понад 93 млн. грн.) та сплачувати податки (щорічно понад 77 млн. грн.)
   Компанія «Лукойл» нині планує відновити виробничу діяльність підприємства. У цьому разі відрахування «КАРПАТНАФТОХІМу» до Державного і місцевих бюджетів становитимуть більше 1.4 млрд.  грн. на рік, у тому числі на фонд оплати праці - 27 822 тис. грн.
   А що думає з приводу нинішньої ситуації на підприємстві і перспектив відновлення його роботи генеральний директор ТОВ Володимир Шулиндін?
   - Наше підприємство - сучасне, нещодавно модернізоване з урахуванням європейських стандартів. На жаль, внаслідок несприятливої кон'юнктури та збиткової діяльності воно в 2012-2014 роках майже весь час простоювало. Для української промисловості це означало втрату щорічно семи мільярдів гривень об’ємів промислового виробництва, для його працівників та міста Калуша - втрату доходів.
   Колектив заводу хоче працювати і вірить, що підприємство відновить свою роботу вже найближчими місяцями. Для цього йому потрібне відповідне сприяння й допомога у вирішенні наших проблем від уряду та обласної виконавчої влади. Адже, скажімо, на економіці «КАРПАТНАФТОХІМу» негативно позначається неповернення ПДВ і те, що комунальне підприємство «Водотеплосервіс» протягом багатьох років не платить нам за послуги з очищення міських побутових стоків. Загалом цей борг сьогодні становить більше 42 млн. гривень. з яких 34,4 млн. гривень – це борг ще перед ПрАТ «ЛУКОР», а 7,7 млн. гривень уже перед «КАРПАТНАФТОХІМом». Колектив у час більш як дворічного простою докладав зусиль, аби обладнання було надійно збережено. Працівники нині живуть сподіванням, що виробництва знову запрацюють. Згідно із підготовленими планами їх пуску, нафтохімікам необхідно 50-55 днів, аби провести усі підготовчі, передпускові роботи і вести завод у дію. Люди знають, що коли завод працюватиме, то робота у них буде щодня, а зарплата суттєво зросте.
   У колективі хочуть, щоб Президент України, уряд, знали, що продукція «КАРПАТНАФТОХІМу», зокрема поліхлорвінілові смоли, поліетилен, дуже потрібна нині Україні, зокрема для відбудови зруйнованих війною міст і сіл Донбасу, щоб той же суспензійний полівінілхлорид, з якого виготовляють вироби для будівельної галузі,  Україна не купувала за кордоном.  
   Від імені трудового колективу ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» недавно звернулася до Президента України Петра Порошенка об’єднана організація профспілки «ЛУКОР-КАРПАТНАФТОХІМ». За словами заступника голови профспілкового комітету Анатолія Дутчака, працівники підприємства дуже стурбовані тим, що "КАРПАТНАФТОХІМ" на сьогодні є незатребуваним підприємством, ніби воно зовсім не потрібне Україні, хоча насправді це зовсім не так.
   - З цього приводу, - каже він, - ми вже зверталися до Кабміну з листом наприкінці квітня минулого року, однак так і не дочекалися від нього обіцяного сприяння у відновленні і стабілізації роботи підприємства. Можливо, тут даються взнаки якісь інші, не пов'язані з економікою, причини такого ставлення до «КАРПАТНАФТОХІМу». Періодично і зажди синхронно зі зміною влади в державі, а також з інших незрозумілих нам причин порушують питання законності чи незаконності приватизації майна, яке нині належить компанії «Лукойл». Ось і в лютому 2015 року ЗМІ повідомили, що СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної, як вважають у цьому відомстві, передачі компанії збиткового й непрацюючого в ті роки нафтохімічного комплексу ВАТ «Оріана». Та чи не хоче хтось поверненням у черговий раз до цих питань використати не на користь інтересам держави і працівникам «КАРПАТНАФТОХІМу»? На нашу ж думку, урядові, обласній владі разом з керівництвом ТОВ потрібно подумати передусім про майбутнє нашого підприємства, визначити спільно шлях до його порятунку в нинішній складній ситуації, визначити можливості відновлення його ефективної  роботи.
   Великий – понад дві тисячі осіб – трудовий колектив не може не турбувати те, що виробництва ТОВ в останні роки працюють неритмічно. Адже це позначається на матеріальному становищі працівників та їхніх сімей.
   Період 2008-2009 років інвестор використав значні ресурси для модернізації виробництв. У 2009-2010 роках проводили реконструкцію потужностей підприємства. Було збудовано практично нові виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом та полівінілхлоридної смоли і виробів – у ці об'єкти інвестор вклав понад 400 млн. доларів США. Але починаючи з грудня 2013 року виробництва знову було зупинено і до цього часу вони перебувають в режимі простою у зв’язку із збитковою діяльністю ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Утім, і в такий час нафтова компанія «ЛУКОЙЛ» продовжує виплачувати зарплати двом тисячам працівників підприємства та зберегла передбачені колективними договорами соціальні виплати й гарантії. Тим самим вона взяла на себе відповідальність за їхні долі й долі їхніх родин, а це майже кожний десятий житель Калуша. Окрім того ВАТ "ЛУКОЙЛ" продовжує співпрацю з регіоном і здійснює соціальні проекти як у Калуші, так і в районі у сферах освіти, медицини, культури, спортивно-масової роботи. Виконує підприємство і всі свої податкові зобов’язання. Навіть у такий важкий для країни від працівників підприємства надійшло добровільних пожертв на армію в сумі 153 тис. грн. За ці кошти, які збирали профспілкові активісти, придбано індивідуальні засоби захисту для мобілізованих мешканців міста і переобладнано під броньований автомобіль для бійців 1-го батальону Національної гвардії України ім. генерала Кульчицького.
   Трудовий колектив дуже сподівається на втручання Президента України, уряду в ситуацію з «КАРПАТНАФТОХІМом» і допомогу цьому підприємству. Люди нині в очікуванні відновлення стабільно довготривалої роботи виробництв ТОВ. Їх пуск дасть можливість забезпечити зростання матеріального добробуту працівників і їхніх сімей, примножити внесок підприємства у наповнення бюджетів громад м. Калуша, Івано-Франківської області і всієї держави. А як буде бажання центральної української влади допомогти нам у виході з нинішньої складної ситуації, то ми готові буквально за 55 днів поставити виробництво ПВХ на лінійку готовності.   
   Ми виклали тут думки й побажання калуських нафтохіміків до центральної та обласної влади зі сподіванням, що вона разом з керівництвом компанії «ЛУКОЙЛ» і «КАРПАТНАФТОХІМу» не залишить великий трудовий колектив напризволяще у складний для нього період, а допоможе йому знову запустити унікальні для всієї України виробництва, на продукцію яких чекають споживачі.
   

   Іван ГАВРИЛОВИЧ (газета «Галичина» від 26 03 2015р.).


Тема дня:

ЛУКОЙЛ начал производство поливинилхлорида на "КАРАТНЕФТЕХИМЕ"

    В Калуше (Украина) на предприятии «Карпатнефтехим», входящем в Группу «ЛУКОЙЛ», началось промышленное производство суспензионного поливинилхлорида (ПВХ).
   Проектная мощность нового производства составляет 300 тыс. тонн ПВХ в год. Инвестиции в проект достигли 236 млн. долларов США. Реализация проекта началось в 2007 году.
   Применяемая технология позволяет выпускать ПВХ 6-ти марок мирового уровня качества. Производство состоит из двух полностью независимых линий, что позволяет обеспечивать технологическую гибкость и производить широкую гамму продуктов.
   Кроме этого, предусмотрена возможность гибко реагировать на требования рынка по способам отгрузки готовой продукции – в биг-бэги, полимеровозы или мешки.
   Продукция нового производства ПВХ будет реализовываться в Украине, в России и в ряде стран Восточной Европы.
   Как уже сообщалось, в 2010 году на «Карпатнефтехиме» было налажено производство 200 тыс. тонн каустической соды и около 180 тыс. тонн хлора в год, что полностью обеспечивает потребности производства ПВХ в этом сырье.
   Так же в 2010 году «Карпатнефтехим» возобновил производство этилена и полиэтилена мощностью соответственно 250 и 100 тыс. тонн в год.


 Компания ОАО "ЛУКОЙЛ" планирует провести модернизацию установки по производству винилхлорида – мономера на ООО "Карпатнефтехим" (г.Калуш, Украина).

    Предприятие ООО «Карпатнефтехим»   входит в состав ОАО»ЛУКОЙЛ» (Главное управление нефтепереработки и нефтехимии). Предприятие находится на Украине в городе Калуш Ивано-Франковской области.
   На ООО "Карпатнефтехим", с 1975 года эксплуатируется  установка по производству винилхлорида мономера. Лицензиар установки - фирма UHDE (Германия).
   Основными стадиями процесса являются:
   •   прямое хлорирование этилена;
   •   оксихлорирование этилена;
   •   обезвоживание и ректификация 1,2 дихлорэтана;
   •   пиролиз 1,2 дихлорэтана с получением хлористого винила;
   •   ректификация хлористого водорода;
   •   сжигание хлорорганических отходов с узлом десорбции абгазной соляной кислоты;
   •   очистка сточных вод.
   Проектная мощность установки до 1996 года составляла 250 тыс.т. хлорвинила в год. В 1991-1996 годах, совместно с фирмой УДЕ, была проведена реконструкция установки. Основная цель реконструкции:
   1.  увеличение мощности установки до 370 тыс.т. хлорвинила в год (установка дополнительной печи пиролиза 120 тыс.т. хлорвинила в год и новой стадии ректификации винилхлорида производительностью 370 тыс. т./ год.);
   2.  уменьшение объема сточных вод (новая стадия прямого хлорирования производительностью 280 тыс.т. ДХЭ в год.);
   3.  снижение количества абгазов (перевод реакторов оксихлорирования на кислородное дутье);
   4.  снижение энергозатрат (установка парогенераторов на старых печах пиролиза ДХЭ);
   5.  доведение уровня вредных веществ в рабочей зоне до новых норм ПДК (до 1 ррm   винилхлорида).
   Вместе с этим не подвергалась реконструкции стадия обезвоживания и ректификации ДХЭ (ст. 300, 400).
   С вводом в течение 2010 – 2011 г. новых производств хлора (182 тыс. т. /в год.) и полихлорвиниловых смол (300 тыс. т. / в год.) особо актуальным становятся вопросы обеспечения стабильной безостановочной работы (не меньше 4 лет) производства винилхлорида и повышения его технико-экономических показателей.
   В течении 2012 - 2015 годов ООО "Карпатнефтехим"  планирует осуществить реконструкцию и модернизацию установки по производству хлорвинила.
   В ближайшее время планируется проведение тендера.
   Просим Вас направить свои заявления об участии в тендере.2011. ООО "Карпатнефтехим" - победитель конкурса на лучшие здания и сооружения Украины, построенные и принятые в эксплуатацию в 2010 году за сооружения ПРОИЗВОДСТВА ПОЛИВИНИЛХЛОРИДА СУСПЕНЗИОННОГО.

2007. ООО "Карпатнефтехим" получило именной диплом на право использования фирменного знака участника рейтинга компании "Гвардия".

2007. ООО „Карпатнефтехим” стало победителем Всеукраинского конкурса качества продукции „100 лучших товаров Украины” в номинации „Продукция производственно-технического назначения”, организованном Государственным комитетом Украины по вопросам технического регулирования и потребительской политики. Редкий аргон высокой чистоты, который вырабатывается в „Карпатнефтехиме”, признан самым лучшим в Украине среди товаров производственно-технического назначения.

2006-2007. ООО “Карпатнефтехим” – победитель конкурса "100 лучших товаров".

Май 2007. ООО “Карпатнефтехим” – победитель первого Всеукраинского конкурса предприятий в сфере внешнеэкономической деятельности “Европейский выбор”.Октябрь 2006. ЗАО “ЛУКОР” и ООО “Карпатнефтехим” признаны лучшими предприятиями в рамках общеукраинского проекта “Химическая и нефтехимическая промышленность Украины”.


Июнь 2006. Всеукраинский конкурс качества продукции (товаров, работ, услуг) „100 лучших товаров Украины” продукт производства „Полиолефин” ООО „Карпатнефтехим”, полиэтилен марки НХ 4810Н признал одним из лучших видов продукции в номинации „Товары производственно-технического назначения”.

Апрель 2006. Золотая медаль качества "Высшая проба" за внедрение на предприятии современных технологий и выпуск высококачественного и конкурентоспособного на рынке полиэтилена.

Июль 2005. Сергей Чмыхалов награжден отличием „Лидер химической и нефтехимической промышленности Украины”.

 


Наше предприятие в 2004 году успешно выполнило задачи, поставленные "Программой сертификации корпоративной системы управления группы „ЛУКОЙЛ-Нефтехим” на 2004-2007 годы", и первым среди предприятий группы получило сертификаты соответствия по всем трем системам.


„Euro Market” – награда за интеграцию в мировую экономику. (2004г.).


Отличие ЗАО "ЛУКОР" в рамках международного проекта „Мосты дружбы. Украина – Россия 2003-2004”.

20.11.2003 ЗАО „ЛУКОР” отмечено Почетным дипломом и международной премией „Бизнес-Олимп” с присвоением предприятию звания „Золотая торговая марка”, а генерального директора общества Сергея Чмыхалова – именным отличием „ Общественное признание”.

Западная региональная таможня наградила ЗАО „ЛУКОР” почетной грамотой за высокий уровень таможенной культуры и добросовестное выполнение в течение 2002-2003 гг. обязательств перед Государственным бюджетом Украины.

Международная Платиновая Звезда за качество в сфере удовлетворения потребностей клиентов, мастерство, инновации в технологии. Париж. Франция. 2003 год.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor