Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Мер пропонує перетворити «Меркурій» у притулок для безхатченків

   У гонитві за визнанням в освітній галузі, медицині, в бажанні бути в усьому якщо не першою, то на передових позиціях, влада міста, здається, забула про підтримку людей, які опинилися на межі виживання, від яких відмовилися рідні. Мова йде про осіб, які повернулися до міста з місць позбавлення волі, осіб, які через побутові та соціальні негаразди втратили житло, змушені бомжувати або, що найгірше, знову ставати на злочинну стезю, щоб потрапити до в’язниці, де хоча б є дах над головою та їжа.
   На останній сесії Калуської міської ради депутат міськради, заступник начальника управління ЖКГ Богдан Сасник запропонував міському голові задуматися над створенням у Калуші будинку нічного перебування, адже кімнат у гуртожитках міста чи ліжко-місць для таких осіб практично вже немає, а за допомогою до нього (працює в житловій комісії. – Авт.) звертається багато людей. Реакція Ігоря Насалика була дивною. Він заявив, що місто забере у ВАТ «Оріана» готель «Меркурій», де й поселятимуть таких людей. А 29 березня на позачерговій сесії міськоїради депутати прийняли звернення до Фонду держмайна України, в якому просять передати у комунальну власність міста «Меркурій», який перебуває на балансі ВАТ «Оріана» для забезпечення умов проживання тим громадянам, які приїжджають з Криму.
   Кореспондент «КН» поспілкувалася з Богданом Сасником та директором ТОВ «Меркурій» Михайлом Овчаром.
   З ліжко-місцями в гуртожитках сутужно
   – Відколи у 2011 році набрав чинності Закон України «Про реалізацію житлових прав мешканців гуртожитку», відтоді проблема поселення таких людей у гуртожитки набрала гостроти, – констатує Б. Сасник. – На сьогодні із 744 житлових кімнат в гуртожитках приватизовано 463, або 62%. На останню житлову комісію, яка відбулася у березні цього року, було подано 52 заяви, зокрема шість прохань про надання ліжко-місць від людей, які відсиділи.
   Перед тим, як прийняти якесь рішення, з’ясовуємо, чому люди втратили житло. Життєві долі деяких людей вражають. Наприклад, чоловікові 64 роки, а він та його дружина, з якою перебуває в громадянському шлюбі, не мають житла. Тимчасовий притулок їм запропонував друг, який і написав заяву з проханням надати якесь комунальне житло. Та допомогти цій сім’ї проблематично, бо не ліжко-місце потрібно виділяти, а кімнату. А з цим сутужно. До того ж цей чоловік вже чотири роки мав би отримувати якусь соціальну допомогу, а через відсутність реєстрації він її оформити не може.
   У більшості випадків люди виганяють зі своїх домівок рідних, які повертаються з місць позбавлення волі, а тоді звертаються до нас з проханням поселити їх в гуртожиток. Ті не можуть себе взяти в руки й надалі спілкуються з сумнівними особами. Пам’ятаю одного хлопця, який повернувшись з тюрми, отримав кімнату в гуртожитку, бо батьки не хотіли, щоб він залишався вдома. Батько дав йому свій автомобіль. Той деякий час таксував, але потім десь зник. Розказують, що знову потрапив у в’язницю.
   Знаю чоловіка, який до того, як його засудили, жив у гуртожитку, але його виписали звідти. Повернувшись на волю, він прийшов до мене та відверто заявив, що живе в підвалі. Спостережна рада при виконавчому комітеті Калуської міськради взяла його на контроль. Але він через якийсь час пропав, а потім чоловіка вже розшукували правоохоронці.
   Допомога соціальних працівників та дах над головою     
   Богдан Сасник вірить, що вирішити проблему бездомних калушан можна, відкривши будинок нічного перебування. Долучитися до його створення може не лише влада міста, а й різні організації, установи, фізичні особи, церковні громади. Треба зібратися всім, хто має певний досвід і якісь напрацювання в цьому плані, та вирішити, яким шляхом йти. Дехто лякається, що багато безхатченків приїдуть до Калуша, але досвід Івано-Франківська, де функціонує єдина на Прикарпатті така установа,  показує, що безхатченки не поспішають там поселятися.
   Івано-Франківський будинок нічного перебування створений відповідно до рішення сесії міськради у 2007 році. Розрахований він на 30 ліжко-місць, а на осінньо-зимовий період докладають ще 10 ліжок. Але, потрапивши туди, бездомна людина має можливість виробити паспорт, реєстрацію, оформити соціальну допомогу або влаштуватися на роботу. У цьому закладі надається медична допомога, що дуже важливо, бо сьогодні з місць позбавлення волі повертаються хворі на туберкульоз, але їхнім лікуванням ніхто не переймається.
   Щоб потрапити у будинок нічного перебування, необхідно пройти своєрідний «фейс-контроль». Не пускають туди осіб напідпитку чи в стані наркотичного сп’яніння. Хоча такий будинок єдиний в області, постійно ночує в ньому до 20 осіб. Фінансується заклад за кошти міського бюджету.
   Однак якщо гроші у бюджеті Калуша на фінансування такого закладу віднайдуться, то де його розмістити? Навряд чи приміщення готелю «Меркурій» підійде.
   «Меркурій» готовий приймати біженців з Криму
   Директор ТзОВ «Меркурій» Михайло Овчар дивується ідеї міського голови Ігоря Насалика забрати у ВАТ «Оріана» цей комплекс.
   – Комплекс належить підприємству, а не державі, – пояснює Михайло Михайлович. – ТзОВ «Меркурій» його орендує вже багато років. За цей час у готельно-ресторанний комплекс вкладено багато коштів для його матеріального покращення. А що буде з колективом, який залишиться без роботи?
   До того, як міський голова оголосив на сесії про звернення міської ради до Фонду держмайна України про передачу в власність міста комплексу «Меркурій», ми запропонували свої послуги з поселення людей, які приїжджатимуть з Криму, в нашому готелі. Оскільки готель з певних причин взимку не опалювався, то ми наголосили, що поки не потепліє можемо прийняти 8-10 осіб, а з потеплінням – більше. Не бачу потреби щось кудись передавати.
   Вчора мені телефонував голова Івано-Франківської ОДА з приводу розміщення сімей військовослужбовців у будинках у Вістовій. З ним було узгоджено всі робочі питання і ніхто не пропонував передати в комунальну власність міста ці будиночки.
   Вважаю, що сьогодні потрібно ввести мораторій на передачу-відчуження майна. Слід думати, як людям допомогти та Україну захистити.
   Богдан Сасник сподівається, що влада міста вже ж відреагує на його депутатський запит з приводу створення у Калуші будинку нічного перебування. Не потрібно її заговорювати у різних комісіях, слід братися за роботу. Так, жителі обласного закладу скаржаться на умови перебування там, бо гуртожиток є гуртожиток. Але незаперечним залишається той факт, що влада та громада Івано-Франківська простягла цим людям соломинку. Деякі навіть знаходять в собі сили змінитися та повернутися в свої сім’ї.
   А щодо приміщення, то на вулиці Долинській пропадає будівля колишнього дитсадка, в якому розміщувався Центр зайнятості. Є й інші пустуючі приміщення.

   Віра Братенко.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor