Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Роман Руско: "Якщо "Водотеплосервіс" не поверне борги, робота очисних споруд опиниться під загрозою"

   27 червня "КН" у публікації "Стоки міста "ЛУКОР" не очищатиме" йшла мова про офіційне попередження генерального директора ПрАТ "ЛУКОР" Сергія Чмихалова щодо припинення очистки стічних вод міста Калуша через заборгованість з боку "Водотеплосервісу" на суму майже 47, 6 млн. грн., яке було надіслане директорові КП "Водотеплосервіс" Ігорю Яковині.
   Про те, наскільки реально це може відбутися, і про непрості фінансові стосунки між міським комунальним і промисловим підприємствами Калуша наш кореспондент попросив розповісти заступника генерального директора ПрАТ "ЛУКОР" Романа Руска.
   – З технічного боку припинити очистку стічних вод міста – реально, і зробити це можна доволі швидко. Така ситуація назріває вже давно, тому що іншого важелю впливу на "Водотеплосервіс" сьогодні знайти ми не можемо, хоча в договірних відносинах з комунальним підприємством перебуваємо з 2005 року. Зі свого боку хочу наголосити, що ми завжди зважали на його економічні труднощі і протягом всього часу нашої співпраці йшли комунальникам на фінансові поступки.
   Однак 2012 року у зв'язку з зупинкою виробництв "КАРПАТНАФТОХІМу" об'єми промислових стоків різко зменшилися. Через власні фінансові труднощі ми були вимушені встановити вартість очистки як для КП "Водотеплосервіс", так і для інших підприємств з врахуванням наших економічно обґрунтованих витрат. Іншого виходу не було. Та й найбільша частка стоків (майже 80 відсотків) зараз надходить з міста. Проте керівництво «Водотеплосервісу» не погоджується з нашими умовами і відмовляється укладати договір щодо очистки стоків на 2013 рік, пропонуючи ще й розрахунок об’ємів очистки по даних обліку, який ведуть працівники КП «Водотеплосервіс», хоча у нас  встановлені прилади обліку.
   – Тобто, за вашими підрахунками, реально на очисні споруди з міста надходить набагато більше стічних вод, ніж вони вказують у своїх розрахунках?
   – Ми користуємося тільки своїми приладами, які є достовірні і повірені. Їхня абонентська служба вказує набагато менше стоків, ніж ми фіксуємо за показами лічильника, який встановлений на очисних спорудах. З Лімниці забирають води ще більше, дощові води заведені в господарсько-побутову каналізацію, обліку, як такого, в них немає. Є багато проблем, які керівництво КП „Водотеплосервіс” повинно вирішувати. А виходить, що їх причини шукають у партнерів, придумуючи проблеми то з приладами, то з цінами. Договір не підписують, а ціни не погоджують. Керівництво "Водтеплосервісу" звернулося до нас з технічними умовами на встановлення свого приладу. Ми запропонували їм свої технічні умови. Поки що це питання не вирішене.
   – Можливо, питання не в лічильнику. Раніше угоди з "Водотеплосервісом" укладалися без нього.
   – І комунальне підприємство як не платило за очистку стоків, так і не платить тепер. Тому ми зараз маємо правову перевагу: якщо немає угоди, то й немає юридичних відносин. А це означає, що ми не зобов'язані очищати стоки міста.
   – В чому полягають основні аргументи такої поведінки?
   – Я думаю, що така поведінка – це неповага до своїх партнерів з боку комунального підприємства, яке перебуває під захистом міської влади. Ми розуміємо, що є проблеми з фінансами, з несплатою за послуги з боку населення, технічні проблеми, але ми не розуміємо, чому хоч частково не оплачуються поточні платежі. Чому запропоновані нами схеми погашення боргів відкидаються. Адже будь-яка людина з мінімальною освітою розуміє, що сьогодні задарма нічого не купиш, не зробиш і не проживеш. А утримати в робочому стані такий унікальний комплекс очисних споруд неможливо без коштів.
   А скажіть, якщо "Прикарпаттяобленерго" відключає електроенергію в КП „Водотеплосервіс” за несплату, то вони змушені негайно шукати кошти, а не припиняти постачання води населенню. Так само, коли ми припинемо приймати стоки з міста, КП „Водотеплосервіс” змушений зупинити подачу води для міста. То в чому різниця?! Так ми і поступимо!
   – У "Водотеплосервісі" принаймні пояснюють, чому не платили за очистку стоків до 1 грудня 2012 року?
   – Не пояснюють. З нашого боку були пропозиції щодо продажу "ЛУКОРу" земельних ділянок. Тобто наше підприємство викуповує у міста землю і відповідно місто погашає перед "ЛУКОРом" борги на цю суму за очистку стоків.
   Зараз в Міністерстві екології та природних ресурсів України вирішується питання про погашення боргу перед ПрАТ "ЛУКОР" за рахунок екологічних коштів міністерства. Це також є однією з умов Меморандуму про відновлення роботи виробництв "КАРПАТНАФТОХІМу". Але, схоже, ніхто не зацікавлений у вирішенні цієї проблеми, окрім нас. Станом на 1 липня борг "Водотеплосервісу" перед ПрАТ "ЛУКОР" становить майже 47 млн. грн.
   – Скільки часу "ЛУКОР" ще зможе підтримувати в працездатному стані за власні кошти очисні споруди? Адже це не може тривати безконечно.
   – Скажу, що сьогодні для забезпечення стабільної і безаварійної роботи очисних споруд місячна сума витрат складає від 3 до 3,5 млн. грн. А оскільки ніяких грошей від "Водотеплосервісу" не надходить, то, ще раз повторю, це може призвести до вимушеного припинення очистки стічних вод з Калуша.
   – Як у плані співпраці виглядає ситуація з розрахунками з іншими вашими абонентами?
   – Всі платять справно і без будь-яких нарікань. Проблеми в нас тільки з КП "Водотеплосервіс". Ми про це вже неодноразово говорили на нарадах у першого заступника голови ОДА Василя Плавюка, який є головою обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У січні був складений протокол засідання цієї комісії, де вказано, що має зробити КП "Водтеплосервіс" та ОДА для вирішення питання погашення боргу. В протоколі зокрема йдеться про те, що КП не враховує інтереси ПрАТ "ЛУКОР", не проявляє зацікавленості в конструктивному вирішенні проблеми з врегулюванням ситуації щодо проведення розрахунків з ПрАТ "ЛУКОР" за надані послуги з очищення господарсько-побутових стоків м. Калуша.
   На цьому засіданні комісія дала доручення департаменту будівництва та житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА підготувати звернення до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо надання місцевим бюджетам субвенції з державного бюджету за 2012 рік на погашення заборгованості за рахунок різниці в тарифах за теплову енергію і послуги з централізованого водопостачання і водовідведення, а матеріали про правові відносини між КП "Водотеплосерівс" та ПрАТ "ЛУКОР" в частині незадовільного стану розрахунків направити до прокуратури області для відповідного реагування. Але на сьогодні цей пункт протоколу, на жаль, не виконаний.
   Якщо вже зайшла розмова про правові відносини, то хочу повідомити, що ПрАТ "ЛУКОР" виграв всі судові спори, а у вирішенні питання повернення боргів задіяна державна виконавча служба. Тому знову наголошую, що якщо КП  "Водотеплосервіс" не поверне борги, робота очисних споруд опиниться під загрозою, а калушани залишаться без водопостачання та водовідведення.

   Розмовляв Дмитро Іванців.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor