Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Звучали марші, пісні, сипалися вітання і... пахла медовуха

    Традиційний День Калуського району, що проходив у селі Верхні (генеральний спонсор – ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ"), зібрав стільки людей, що центральна сільська вулиця стала схожою на міську, обіч неї запрудили бічні вулички легковики: на районне свято приїхали з найвіддаленіших сіл Калущини.
   Це велике дійство проходило на стадіоні. Край футбольного поля встановили "лицем" до глядачів громіздку сцену, з якої лине музика. Півколом вишикувані палатки сільських рад із різнобарв’ям квітів, овочевих і фруктових дарунків осені, а ще з вишивкам, картинами, виробами гончарства, тканими речами й ін. Звідси ж пахне варениками, голубцями зі шкварками і сметаною, медком і медовухою, хринівкою, вишняком, ковбасою, шинкою, кишкою... Від цих запахів слинка котиться... Але поки що ніхто їством не забавляється, бо найперше має відбутися урочиста частина: на сцену вийдуть господарі району і достойники з інших населених пунктів Івано-Франківської області, інших областей і навіть закордону.
   Власне, до цього уже все готове. Вишикувалася колона представників громад усіх 27 сільських рад і Войнилівської селищної ради, які після того, як пролунає команда, по черзі підходитимуть до сцени, під якою влаштована ще одна дерев’яна підмостка з мікрофонами: на ній сільські і селищна громади в лаконічній формі представлятимуть себе творчо, неповторно: змістовними текстами, піснями, вітальними показами. Саме оце представлення і стане проведенням першого конкурсу під назвою "Моє село". Журі уважно прислухатиметься до кожного слова виступаючих, щоб після виступів їх оцінити (максимальна кількість балів – десять): за оригінальність, за наявність місцевої символіки (герба села, прапора), за музичний супровід і навіть за одяг представляючих.
   А всіх конкурсів на святі буде три. Крім уже названого, – "Чим багаті, тим і раді". Члени журі підійдуть до кожної палатки, щоб оглянути виставлені в них вироби декоративно-прикладного мистецтва (вишивку, лозоплетіння, різьб’яні вироби тощо), а також попробувати на смак пампушки, ковбаси, грибні страви і т. ін., гідно оцінити їх.
   Заключним, третім конкурсом стане "Український коровай", про який говорить сама його назва: на спеціальних столах сільські ради понакладали таку кількість пухких буханців, калачів, паляниць, що око не відведеш, дивуючись: і як лишень спромоглися випекти коровай із… диво-колосками, намистом, грибочками і навіть «метеликом»? На одному ж із столів підготували до оглядин фортецю, мабуть таки цілу гору запашних весільних калачів!
   Та братимуться до уваги (аби визначити сільраду-переможницю, яка потенційно стане господарем проведення Дня району наступного року) ще й фольклорні, пісенні виступи самодіяльних артистів. Глибоко символічним моментом святкування  є виставлений хлопцями й дівчатами довжелезний вишиваний рушник, складений із маленьких, запропонованих кожною сільрадою. Ґкі узори, які сонячні кольори!.. Забігаючи наперед, скажемо, що один із гостей свята, мер міста Бачки-Паланки (Сербія) Драган Базило, не приховуючи свого великого захоплення від рушника, висловився, що був би щасливим, якби до нього додати ще й частинку вишивки із його Бачки-Паланки… Про це сербський гість сказав із трибуни, тепло привітавши калушан зі святом. Він дуже радий, що потрапив на районні урочистості. Як і взагалі від довголітньої співпраці з українцями (у липні в Сербії перебувала делегація з Калуського району).
   А почалися виступи господарів і гостей свята із вітальних слів голів РДА Василя Петріва і районної ради Василя Дзундзи. Вони подякували заступникові голови Івано-Франківської ОДА Русланові Гусакові за висловлені щирі вітання зі святом від голови ОДА Михайла Вишиванюка.
   – Нинішня подія, – наголошував Василь Петрів, – є підсумком зробленого нашими працівниками. Вона проходить у період, коли в усіх селах йде підготовка до посівної кампанії. Калуський район накреслив собі амбітні завдання: ввійти у п’ятірку кращих районів області. Це велике завдання, але в нас є всі можливості досягнути наміченого. За врожайністю зернових ми маємо третє місце в області. Наша освіта посідає четверте місце після таких освітньо розвинених міст, як Івано-Франківськ, Калуш, Коломия. Нами розпочата велика робота з реконструкції і відновлення центральних садиб сіл. Добудовано Народний дім у Підмихайлі і реконструйовано таку ж сільську світлицю у Мостищах. Триває реконструкція навчальних закладів. У багатьох селах будуємо дитсадки. На сьогодні до обробітку додатково задіяно більше двох тисяч гектарів землі. Все це – завдяки вашій невтомній праці.
   До всього сказаного голова районної ради Василь Дзундза додав, що Калуський район є й промисловим районом. Отож є сподівання, що промислові об’єкти розвиватимуться активніше. Від цього багатшим стане бюджет району, а отже, кращими стануть дороги, що з’єднують населені пункти, виростатимуть нові дошкільні навчальні заклади.
   – Так, – підтвердив, виступаючи на святі, міський голова Калуша Ігор Насалик, – Калуш і Калущина є єдиним конгломератом. Разом ми є великим культурним, духовним, економічним центром Західної України. І зробили його таким люди. Місто і надалі в багатьох справах підтримуватиме район, допомагатиме селам, зокрема в освітленні їх вулиць.
   З Божим благословенням адресував свою вітальну промову священик Григорій Мороз. Вітали також учасників свята Калуський міський голова Ігор Насалик, голова Надвірнянської РДА Володимир Калічко, командир частини військово-морського флоту України Віталій Харченко та інші.
   Під звуки маршу до сцени рухнула колона. Яке убранство!.. Яке оформлення!.. Що не сільська рада – то все нова родзинка: то у вишиваній сорочці, то у кінному супроводі, то в дзвінкій пісні. Одна візитівка села колоритніша іншої. Члени журі (похід переріс у конкурс "Моє село") помічають для себе одне, друге, надцяте…
   Заледве вдалося віднайти в цьому дійстві господаря свята сільського голову Верхні Миколу Філіповича. Він втомлений, але таким не виглядає. На обличчі – відбиток радості:
   – Свято вдається!..
   І розпочав  коротко, як село ретельно готувалося (а підготувалося!) до свята. Працювали усією громадою, залучали людей, що стоять на обліку в центрі зайнятості, місцевих освітян, культпрацівників, фарбували, малювали, склили… Збудували господу при вході на стадіон – під солом’яною стріхою
   – Хто стріху пошивав? – перепитує. – Я. І ще один хлопчина допомагав. Вийшло. Татова наука не пройшла дарма.
   А біля господи, що, як ми зрозуміли, є візиткою господарів свята і села, таке, що ні розповісти, ні пером описати… Скрипка і цимбали. Під стріхою на жердці – кияхи кукурудзи, квасоля… На плоті – горшки і збанки. А віз аж вгинається від… гарбузів. Їх всього чотири, та такі великі, пузаті, що одному годі підняти. Чиє це диво?!
   – Моє! – зголошується завуч місцевої школи Марія Кузик. – Маю вдома таких цілу пивницю. Добре, що діти приїхали з Іспанії й допомогли зібрати.
   А в сусідній палатці пішли в рух напої. Хтось пробує медовуху (частує сільський голова Пійла Михайло Семанів, який має власну пасіку), хтось хринівку (виявляється, навчилися і хрін використовувати, аби голову "макітрити"). Добра знайома нам війтиха Галина Пукіш із Мостищ не дає проходу: зайдіть!.. Зайшли… Страви в роті тануть. Смакуємо і роздивляємося на картини, ковані вироби сельчан брата й сестри Романа і Тетяни Сорохтеїв.
   Треба додати., що участь у святі (і в конкурсі) брали і освітяни, і медики району. І їм гостинності не позичати: дарма, що наливали ледь не з пробірок…
   Фанфари не звучали. Та всі зрозуміли: зараз буде підсумок творчого змагання. Зараз визначиться переможець, який у 2012 році повторюватиме успіх Верхні. Але перед цим нагороджують переможців у окремих конкурсах. Наприклад, у конкурсі "Фольклорне подвір’я" кращим стало село Кадобна, у конкурсі "Український коровай" – село Копанки, у конкурсі "Моє село" –  село Підмихайля. Ну а загальним переможцем, себто кращою у представленні своєї громади, стала сільська рада Тужилова. Під тривалі гучні оплески Микола Філіпович і передав символічну булаву свят сільському голові Тужилова Василеві Лазару.
   … До темного вечора зі сцени лунали пісні у виконанні мистецьких колективів і окремих виконавців Калуського району, а також зірок української естради, зокрема гуртів "Джазова фіра" (м.Тернопіль) і "Тартак" (м.Київ).
   Хтось запитав у дідуся, котрий вів вулицею із пасовиська гнідого коня:
   – Чого так скоро?
   – Бо йду на дискотеку! – всміхнувся беззубим ротом дідусь.
   Свято!..

    Петро Шевчук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor