Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

У полівінілхлориду забрали… "риб’ячі очі"

    Лабораторія з обслуговування виробництв поліхлорвінілової смоли суспензійної (ПВХ-С) та вінілхлориду і каустичної соди. Про неї – наша мова, а точніше – розмова з її начальником Любов’ю Проник. З важливої причини: лаборанти вибрали… "риб’ячі очі" з продукції ПВХ-С, які аж ніяк не бажані в продукті, що претендує на високу якість.
   Отже, "риб’ячі очі". І чому краще без них? Про це – розмова нашого кореспондента з Любов’ю Богданівною в її кабінеті.
   – Любове Богданівно, чим для колективу лабораторії є показник з подолання (аби їм грець!) цих "риб’ячих очей" в продукції найновішого виробництва?
   – Ви назвали слово показник. А я додам до нього своє слово "супер". Ми досягли його ціною ой непростої праці… Найперше, про саме словосполучення "риб’яче око". Що це таке? Це є частинки ПВХ, які не пластифікуються під час переробки. Цей аналіз ми проводили відповідно до певної методики. Готуємо суміш, вальцюємо її і при температурі плюс 140°С витягуємо плівочку, на якій бачимо непропластифіковані вкраплення, які і є схожими на очі риби. На площі 10х10 см отих "очей" має бути не більше п’яти. Якщо більше, то продукція, яку виробляють з ПВХ-С – некондиційна. Особливо це недопустимо у виробництві кабельної ізоляції, віконного профілю, пластифікованих плівок.
   – Так у чому "супер"?
   – А в тому, що "риб’ячих очей" у нашому продукті було не те що п’ять (як за нормою), а нуль (у гіршому випадку – три-чотири). Про що це свідчить? Про те, що наші технологи – Троян В.А. і Власюк Ю.П., таки досягнули того, чого найбільше жадали. Ми вчилися, ми старалися… Був момент, і не один, коли "очі" вискакували з продукту поза нормою. Але це не бентежило нас. Візьмімо тепер ПВХ-С марки KSR- 67 чи KSR- 60. Продукція якісна, до неї не може бути претензій від споживача.
   – Любове Богданівно, те, про що Ви розповіли, – вражає. Розкажіть, будь ласка, про колектив, який цього домігся?
   – Лабораторія у її теперішньому вигляді – це структурний підрозділ "КАРПАТНАФТОХІМу", який обслуговує виробництва ВХ і КС, а також найновіше – ПВХ-С. У цехах діють дільниці лабораторії. Ось тепер формується і дільниця з обслуговування цеху з виробництва виробів з ПВХ-С. Частину приладів для неї ми вже отримали, частина – на підході. До роботи цієї дільниці буде особлива увага: там треба буде визначати лінійні розміри профілю, його колір, міцність, ударну в'язкість.  А яке завдання може бути важливішим?
   – Оскільки Ви торкнулися завдання, то яке воно в масштабі всього підприємства?
   – Головних – два. Аналітичний контроль  . Адже ми виконуємо функції технічного контролю готової продукції, тобто контролюємо вже готовий продукт і видаємо документи на його відвантаження. Аналізів дуже багато… Різнопланові. І відрізняються одні від одних. Наприклад, хлор і каустична сода – це є аналітика, глибока і конкретна. А вже полівінілхлоридна смола – це більше фізико-хімічні аналізи. Ближче до фізико-хімічних аналізів будуть і аналізи з профілю ПВХ…
   – Планку виробничу, прямо скажемо, Ви тримаєте високу. Що дозволяє тримати цей рівень?
   – Люди і тільки люди, мається на увазі – колектив. Для прикладу. У зв’язку з пуском нових виробництв, зокрема цеху з виробництва ХіКС, ми отримали спектометр індукційно-зв'язаної плазми фірми "Хоріба" (французько-японської), аналогів якому в Україні немає. Цей прилад визначає елементарний склад розсолів у мікрограмах на літр, у так званих одиницях "ppb". Це дуже низький показник. Це є мікрограми в літрі, навіть не мільйонна, а мільярдна частка їх від ста відсотків. Але ми про основне… Так ось: колектив оволодів приладами на всі сто відсотків.
   – Ви сказали "приладами". Отже, у множині?
   – Так. Ставали до ладу нові виробництва. Наприклад, після довгої зупинки виробництва ХіКС (стара назва. – Авт.) треба було налагодити виконання аналізів, вивчаючи їх методику. Хто допомагав? Працівники лабораторії з дільниці ВХ. А коли запрацювало виробництво ПВХ-С… Німецька фірма "завалила" нас (у найкращому розумінні слова) новими приладами. Але їхні спеціалісти приїжджали на наладку тільки чотирьох основних приладів: вальців (роликового млина фірми "Collin"), печі кондиціювання фірми "Маthis" (дуже складний прилад із програмним забезпеченням), автоматичного віскозиметра для визначення константи Фікенчера у ПВХ і трьох газових хроматографів для визначення  якісних показників хлорвінілу, а також залишкового хлорвінілу у ПВХ. Повторюся: працівники, спеціалісти, інженерно-технічний персонал лабораторії відмінно справилися з освоєнням і пуском у роботу цього обладнання.
   Що мені було особливо приємно? Німецькі спеціалісти були неабияк вражені, що наш хроматографіст виконує не лишень вузькопрофільну роботу, а вміє (і може!) працювати з іншими приладами.
   – Любове Богданівно, виходить, що "супер" не тільки те, чого досягнуто лаборантами, але й самі лаборанти? Називаю епітети: ваш колектив дружний, злагоджений…
   … і в будь-який момент працівники лабораторії готові прийти одні одним на допомогу. У нас же більшість – жінки… А там, де п’ятеро жінок…  Тріння. У нас того нема! І не буде!

    Розмову вів Петро Шевчук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor