О производстве
 

Новости

 

История

 

Соучредители

 

Социальное развитие

 

Благотворительность и
спонсорство

Производства
  Этилена и полиэтилена
 

Хлорвинила и
каустической соды

 

Продукция

Инвестиционные проекты
  Модернизация ВХМ

Коммерческие предложения

Информация ЧАО "ЛУКОР"

Тендеры

  Условия проведения
  Документация
  Объявленные тендеры
  Информация о победителях
Пресс-релизы
Контакты
Регион
  Местные новости
  Спортивные новости
"Нефтехимик"
  Спортивный клуб
  Футбольный клуб
Фотогалерея
"Калушский нефтехимик"
  Архив новостей

 

 

Засоби зв’язку, через слухавки яких пройшла історія підприємства

   Такої виставки в народному музеї історії і трудової слави ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ і ПрАТ «ЛУКОР» ще не було. До розряду унікальних її віднесли всі, хто прийшов на відкриття (воно відбулося 10 вересня, напередодні професійного свята нафтохіміків – Дня працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості. А унікальність, зауважували присутні, виставки в тому, що кожен із майже 150 експонатів – засобів зв’язку, що експлуатувалися на підприємстві в усі роки його розвитку, немовби дихає історією «калуської хімії».
   ... На розкладених у формі великої букви «П» столах – речі, які мав би за честь мати не один музей. Тут стільки апаратів-«дідусів»! І не лишень телефонів, а й комутаторів, пультів і навіть радіостанцій. Окремі екземпляри виготовленні ще в першій половині минулого століття (наприклад, переносний воєнно-польовий ТА-57 1937 року випуску). Є апарати розробок 1949, 1950, 1955 рр. Цілі системи. Вони експлуатувалися на нашому підприємстві в різні роки (наприклад, Багма МБ, випущена в Ленінграді в 1949 році – у 50-70-ті роки, ТАИ-43, родич і ровесник Багми – у той же період, а ось телефон-комутатор МІГ-2015 із Пскова слугував нашим зв’язківцям у 1980-2000 роках).
   Експонати розкладені на столах так, що чим далі правобіч, тим ближче до наших днів: «Спектри», «Астари», «Тюльпни», «Багти»... Ще далі – вже мaйже нинішнього покоління: «Simens», «Panasonik», «Coral», «Vertex». Поміж них «вплелися» воєнно-польові телефони-комутатори, загальновійськові радіостанції тощо. А вже на окремому столику – сучасні засоби зв’язку, мобільні телефони – щось близько 60 (!) різновидів!
   Ось таке диво прийняв до себе на оглядини музей нашого підприємства. Його директор Валентина Білецька повідала, звідки з’явилася ідея організації цієї своєрідної виставки. Виявляється, цей збір старих апаратів зв’язку вже кілька років існував, з кожним роком поповнювався все новими (в розумінні – старими «новими») екземплярами на столі в кабінеті начальника цеху зв’язку Василя Глушія. Одного разу Білецька з колегами, зайшовши до цього кабінету і побачивши справжнє багатство на столі, руками сплеснула: ці речі не можуть бути тільки на цьому столі! Так і народилася нинішня подія, щоправда, йшли до неї довго, бо треба було вирішити деякі моменти.
   Гідно оцінив виставку й її автора (начальника цеху зв’язку Василя Глушія) заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Юрій Безуглий. Він висловив задоволення від того, що в нашому колективі є такі фахівці. Хобі Василя Йосиповича стало частинкою його роботи. І результат – наяву.
   Юрій Павлович згадав роки праці на сульфатній фабриці. Там був один засіб зв’язку, який ніяк би не вписався у викладені на столах: довга нержавіюча труба, що йшла з нижньої «нульової» відмітки догори на 12-ту, 22-гу відмітки, і яка мала отвір. Коли виникала потреба зв’язатися (а у відділеннях машини шуміли і гуділи так, що хоч вуха затикай) вдаряли ключем по трубі і гукали в неї те, що треба. Було чутно, спрацьовувало...
   Юрій Безуглий привітав з наступаючим святом ветеранів-зв’язківців, запрошених на відкриття виставки. Вони сьогодні безумовно за допомогою оригінальних експонатів пригадали свою молодість. Виставка – це історія, частка роботи колись багатогалузевого підприємства-велетня... Заступник генерального директора вручив ветеранам грамоти, квіти, щиро побажав кожному міцного здоров’я і щастя.
   А коли надали слово Василеві Глушію, він, провівши поглядом по експонатах, розповів, як у нього виникла ідея збирати старі засоби. Придивлявся ж бо до них з 1974 року, коли влаштувався на роботу в КХМК монтером зв’язку. Але всерйоз взявся за реалізацію цієї ідеї десь на початку 90-их років. Що списувалося – він відкладав. Вважав, що кожна стара річ несе в собі якусь цінність. І завзятість Василя Йосиповича виправдала себе: такої кількості «оригіналів», мабуть, не знайдеться більше ніде в регіоні.
   – Якби позбирати все-всеньке посписуване, – сказав автор виставки, – то треба було би до «Мінералу» везти вагонами.
   Пізніше Василь Глушій повідав вашому кореспондентові: якби його запитали, що серед цих експонатів найбільш цінне (а ми запитали), то він показав би на МБ-телефон з ручками випуску 1949 року, системи ЦБ (50-60-их років) і телефонні концентрати, розроблені в 50-их роках, які пропрацювали півстоліття – буквально до 2000 року (пам’ятається голосне клацання всіх шести клавішок цього безвідмовного апарату: ніякої електроніки, а яка надійність у роботі).
   Від імені об’єднаного профкому підприємства Ярослава Пішак вручила авторові виставки грамоту і грошову винагороду.
   Коли Юрій Безуглий вітав, тиснучи руку, зі святом ветерана-зв’язківця Миколу Мартиненка (він віддав праці в цеху 47 років!) і бажав йому щастя, здоров’я, Микола Миколайович зізнався, що сьогоднішня подія нагадала йому ті роки праці, до болі рідні часи...  Хоча тоді (не те що тепер!) доводилося тягти і прокладати сотні кілометрів кабелів, які важили чимало.
   Слово було надано і господарці закладу, де знаходиться музей, – директору ПК «Мінерал» Аллі Терещенко. Алла Феліксівна з задоволенням констатувала: ця виставка у народному музеї – велика честь для народного палацу культури. І привітала присутніх з їх наступаючим професійним святом.
   ... А ще один колишній зв’язківець, нині працівник музею Микола Подобайло складав графік відвідин виставки, яка безумовно дуже зацікавить учнів калуських шкіл і гімназії.

   Петро Шевчук.

          


2011. ООО "Карпатнефтехим" - победитель конкурса на лучшие здания и сооружения Украины, построенные и принятые в эксплуатацию в 2010 году за сооружения ПРОИЗВОДСТВА ПОЛИВИНИЛХЛОРИДА СУСПЕНЗИОННОГО.

2007. ООО "Карпатнефтехим" получило именной диплом на право использования фирменного знака участника рейтинга компании "Гвардия".

2007. ООО „Карпатнефтехим” стало победителем Всеукраинского конкурса качества продукции „100 лучших товаров Украины” в номинации „Продукция производственно-технического назначения”, организованном Государственным комитетом Украины по вопросам технического регулирования и потребительской политики. Редкий аргон высокой чистоты, который вырабатывается в „Карпатнефтехиме”, признан самым лучшим в Украине среди товаров производственно-технического назначения.

2006-2007. ООО “Карпатнефтехим” – победитель конкурса "100 лучших товаров".

Май 2007. ООО “Карпатнефтехим” – победитель первого Всеукраинского конкурса предприятий в сфере внешнеэкономической деятельности “Европейский выбор”.Октябрь 2006. ЗАО “ЛУКОР” и ООО “Карпатнефтехим” признаны лучшими предприятиями в рамках общеукраинского проекта “Химическая и нефтехимическая промышленность Украины”.


Июнь 2006. Всеукраинский конкурс качества продукции (товаров, работ, услуг) „100 лучших товаров Украины” продукт производства „Полиолефин” ООО „Карпатнефтехим”, полиэтилен марки НХ 4810Н признал одним из лучших видов продукции в номинации „Товары производственно-технического назначения”.

Апрель 2006. Золотая медаль качества "Высшая проба" за внедрение на предприятии современных технологий и выпуск высококачественного и конкурентоспособного на рынке полиэтилена.

Июль 2005. Сергей Чмыхалов награжден отличием „Лидер химической и нефтехимической промышленности Украины”.

 


Наше предприятие в 2004 году успешно выполнило задачи, поставленные "Программой сертификации корпоративной системы управления группы „ЛУКОЙЛ-Нефтехим” на 2004-2007 годы", и первым среди предприятий группы получило сертификаты соответствия по всем трем системам.


„Euro Market” – награда за интеграцию в мировую экономику. (2004г.).


Отличие ЗАО "ЛУКОР" в рамках международного проекта „Мосты дружбы. Украина – Россия 2003-2004”.

20.11.2003 ЗАО „ЛУКОР” отмечено Почетным дипломом и международной премией „Бизнес-Олимп” с присвоением предприятию звания „Золотая торговая марка”, а генерального директора общества Сергея Чмыхалова – именным отличием „ Общественное признание”.

Западная региональная таможня наградила ЗАО „ЛУКОР” почетной грамотой за высокий уровень таможенной культуры и добросовестное выполнение в течение 2002-2003 гг. обязательств перед Государственным бюджетом Украины.

Международная Платиновая Звезда за качество в сфере удовлетворения потребностей клиентов, мастерство, инновации в технологии. Париж. Франция. 2003 год.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor