Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Вини Чечвинського водосховища в забрудненні питної води немає і не може бути

   У публікації "КН" "Причиною забруднення води стали великі дощі" за 4 серпня йшла мова про погіршення в квартирах калушан якості питної води, внаслідок чого з вуст завідувача відділення комунальної гігієни Калуської райсанепідстанції Анатолія Коцара фактично пролунало звинувачення в цьому на адресу Чечвинського водосховища, яке входить в структуру ПрАТ "ЛУКОР". Тоді А. Коцар повідомив про те, що вночі з 31 липня на 1 серпня на Чечвинському водосховищі були відкриті 4 шлюзи, внаслідок чого рівень води в річці Лімниці піднявся на 1,6-1,8 метра, а на першому блоці першого підйому Добровлянського водозабору виникло замулення водопровідних свердловин.
   Незважаючи на те, що заступник начальника цеху водопостачання і каналізації ПрАТ "ЛУКОР" Володимир Шевчук в тій же публікації спростував звинувачення Анатолія Коцара, наголосивши на непричетності Чечвинського водосховища до забруднення води на Добровлянському водозаборі, редакція "КН" вирішила ще раз поспілкуватись на цю тему з колишнім начальником цеху водопостачання і каналізації (ВіК) Василем Дзудзилою, який багато років керував колективом цього структурного підрозділу і досконало знає технологію роботи Чечвинського водосховища. А щоб читачі "КН" не запідозрили нас в нещирості, ми у своїх запитаннях ставали ы на бік КП "Водотеплосервіс". Василь Михайлович давав на них логічні й добре зрозумілі відповіді.
   – Коли недавно прочитав в "Калуському нафтохіміку" про чергове звинувачення Чечвинського водосховища в забрудненні води, що подається в місто з Добровлянського водозабору, це мені настільки не сподобалось, що вирішив залишитись не байдужим до цього і зайняти активну позицію, – емоційно наголосив Василь Дзудзилою. – Адже звинувачувався колектив, з яким я працював тривалий час, і питання водопостачання для мене, як спеціаліста, важливе.
   Перше, що хочу сказати з цього приводу, проблема забруднення води через роботу цеху водопостачання і каналізації ЗАТ "ЛУКОР" виникло не так давно, років п'ять тому – не більше. Тобто при попередніх начальниках колишнього "Міськводоканалу", приміром, Михайлові Масляку, про таке ніхто би не міг подумати, бо всі були грамотними спеціалістами.
   – Та й технологія Чечвинського водосховища не змінилась.
   – Чечвинське водосховище працює за незмінною технологією з 1967 року. Це другий важливий момент щодо існуючої проблеми подачі на місто брудної води, до речі, як любимо ми хвалитися, з найчистішої річки Європи. Тому перед тим, як звинувачувати в чомусь інших, гадаю, чи не краще подумати про нові сучасні методи очистки води, якою користуються калушани під час повеней.
   Для того, аби пояснити, що Чечвинське водосховище не має ніякого відношення до забруднення води (під час атмосферних опадів воно приймає таку ж брудну воду, яка надходить до нього річкою), наведу такий простий приклад. Якщо бочку з краном ми до країв наповнюватимемо водою, вона врешті-решт почне виливатися. А щоб цього не відбувалося, нам потрібно так відрегулювати цей кран, щоб води з бочки витекло стільки, скільки прибуло. За таким принципом працює і Чечвинське водосховище. Якщо під час опадів до нього надходить більше води, на ньому більше відкриваються шлюзи. Це робиться поступово – кожного разу шлюз піднімається не вище 50 сантиметрів. При цьому рівень води у водосховищі залишається незмінним. Експлуатація водосховища відбувається згідно з відповідною інструкцією і ніхто не має права її порушувати. Про це добре знають в обласних управліннях надзвичайних ситуацій, водними ресурсами та екологічній інспекції. Якщо хтось думає, що час підйому чи опускання шлюзів можна проспати, той глибоко помиляється. Коли виникає повінь, на Чечвинському водосховищі починається така напружена робота, що про відпочинок ніхто з обслуговуючого персоналу й не думає.
   – Василю Михайловичу, може моя думка виглядатиме дивною, але якщо все-таки на мить уявити собі, що Чечвинського водосховища немає. Можливо, тоді не було б проблеми із забрудненням води?
   – Після введення в експлуатацію Чечвинського водосховища баланс води в річці Чечві збільшився. Але це не вплинуло на роботу водозаборів. Вода й після цього подавалась в місто чистою. Проблеми у водопостачанні виникали під час значних атмосферних опадів, коли починав змінюватися баланс річок. А через Чечвинське водосховище вода завжди проходить транзитом. Як я вже казав, на час повені ніхто не скидає з нього більше води, ніж надходить. Навпаки, для того, щоб знизити навантаження на міські системи водопостачання, наскільки це дозволяє технологія водосховища, значна частина повеневої води в ньому затримується. Отже, ми допомагаємо місту, а не шкодимо.
   І про ще один важливий момент, який стосується звинувачення стосовно брудної води. Бувають такі періоди, коли в Чечві тече чиста вода, а в Лімниці – брудна. Це відбувається тому, що в горах в районі Осмолоди падають дощі, а в горах, звідки витікає Чечва, їх немає. Виникає запитання: чому в квартирах калушан брудна вода, коли в Чечві чиста?
   Пригадую, коли в "КАРПАТНАФТОХІМі" та "ЛУКОРі" виникла проблема забезпечення водою структурних підрозділів через поганий стан трубопроводів, відразу для її вирішення була сформована інвестиційна програма, а протягом нетривалого часу проект було реалізовано. Це було зроблено тому, що керівництву небайдуже, яку воду п'ють працівники підприємств.
   Або пригадується інший випадок з моєї трудової біографії. Коли на Чечвинському водосховищі вийшов з ладу один шлюз, ми відразу замінили всі шлюзи, щоб Чечвинське водосховище працювало надійно.
   ПрАТ "ЛУКОР" може допомогти місту, коли йому бракує води. Всі пам’ятаємо, як це відбувалось минулої зими. Але не більше, ніж це дозволяє зробити інструкція його експлуатації водосховища.
   – Для тих, хто добре не знає технології роботи Чечвинського водосховища, хочеться, щоб ви відповіли на ще одне запитання. Багато людей думають, що забруднення води, яка подається на місто, відбувається через те, що вода, яка скидається через шлюзи, підіймає з дна мул, який потім потрапляє на Добровлянський водозабір.
   – Це справді може так думати той, хто взагалі не знає, що являє собою Чечвинське водосховище. Тому їм пояснюю, що до і після шлюзів дно водосховища захищене залізобетонними конструкціями. Ці споруди називаються б’єфами. Тож про яке підняття мулу може йти мова?
   – Напрошується запитання, яке врешті-решт допомогло б вирішити проблему забруднення води нібито Чечвинським водосховищем. Чому керівництву "Водотеплосервісу" замість того, щоб через місцеві ЗМІ звалювати вину на "ЛУКОР", не звернутись з відповідною заявою до прокуратури чи інших природоохоронних інстанцій, які розставили б усі крапки над "і"?
   – Я також так думаю. Свого часу на засіданнях міської комісії з надзвичайних ситуацій під головуванням колишнього заступника міського голови Василя Петріва я пояснював, що причиною забруднення води, яка подається на місто, не може бути Чечвинське водосховище. Для з’ясування цього питання викликали мене і до прокуратури. І всюди погоджувалися з моїми аргументами.
   Тому для того, щоб більше таке обвинувачення не повторювалось, я ще раз закликаю керівництво "Водотеплосервісу" зайнятись пошуком технологій очистки води. Найпростішою з них може бути механічна очистка води від завислих речовин. А Чечвинське водосховище як працює, так і буде працювати, і його вини в тому, що в квартири калушан під час повеней подається брудна вода, немає. Адже дощі ще ніхто не відмінив. Як і властивість гірських річок створювати раптові повені, змивати і нести на великі відстані гірські породи.

   Розмовляв Дмитро Іванців.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor