Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Нафтохіміки будуватимуть котельню та реконструюватимуть систему теплопостачання

    Враховуючи сучасні вимоги до систем енергопостачання, економії енергоресурсів та впровадження енергозберігаючих технологій, у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» планують реалізувати в 2012 році два бізнес-проекти, що дозволить підприємству позбутися багатьох нині існуючих проблем у сфері ефективного й ощадливого споживання паливно-енергетичних ресурсів та поліпшити економічно-фінансові показники своєї діяльності. Зокрема, мова ведеться про будівництво парової котельні в комплекті з водопідготовлювальною установкою та про реконструкцію систем теплопостачання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР». Більше того, обидва проекти знайшли підтримку в управляючій компанії «ЛУКОЙЛ» та сьогодні вже, так би мовити, перебувають в роботі.
   Як повідомили редакції «КН» у відділі головного енергетика ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», збудувати котельню передбачено на території колишнього цеху з виробництва каустичної соди діафрагмовим методом поблизу діючого теплопункту. За підсумками проведеного тендеру постачальником її комплектуючого обладнання визначено фірму «КПА Унікон» з Фінляндії. Надані нею тендерні пропозиції виявилися кращими від тих, які представили інші учасники торгів – три підприємства з України та одна з компаній Російської Федерації.
   Запропонована фінською фірмою для «КАРПАТНАФТОХІМу» парова котельня буде оснащена чотирма котлами, які можуть працювати як на природному газі (основне паливо), так і на рідкому паливі (піролізна смола, фракція С9), а її проектна потужність становитиме 90-100 тонн пари в годину. Цієї потужності котельні з врахуванням того, що буде проведено реконструкцію систем теплопостачання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР», цілком достатньо, щоб підприємства повністю забезпечували свої потреби в споживанні пари і теплофікаційної води.
   Зважаючи на низькі теплові навантаження й технічний стан основного обладнання Калуської ТЕЦ, постійне підвищення тарифів постачальниками енергоресурсів, що становить загрозу для стабільної роботи нашого нафтохімічного комплексу, реалізація проекту будівництва власної котельні є технічно необхідною. Введення її в експлуатацію дозволить передусім забезпечити зменшення затрат на теплову енергію та надійне й безперебійне незалежне теплопостачання виробництв.
   Що стосується реконструкції систем теплопостачання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР», то потреба в її проведенні теж безпричинно не виникла.
   – Система теплопостачання нашого комплексу вводилася в експлуатацію, починаючи з 1965 року, – констатував начальник цеху енергопостачання ЗАТ «ЛУКОР» Петро Якимів. – А розрахована вона була на потужності тоді діючих заводів ВО «Хлорвініл», які за годину споживали 500 тонн пари. Цей показник орієнтовно в п’ять разів перевищує загальний максимальний обсяг пари, яка потрібна для технологічних потреб і забезпечення теплофікаційною водою виробництв та інших структурних підрозділів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР» (90-100 тонн в год.). Крім того, діюча система теплопостачання, а це паро-, тепло і конденсатопроводи, обладнання теплопунктів, опалювальні системи корпусів і т. ін., перебуває в незадовільному технічному стані, є неекономічною, фізично і морально застарілою.
   Експлуатація магістральних теплопроводів великих діаметрів (ДУ 500 – ДУ 700) призводить до наднормативних втрат теплової енергії. Ними ми користуємося упродовж багатьох років, через що теплова ізоляція на більшій частині теплопроводів вже стала непригідною та не виконує свою основну функцію. До окремих об’єктів пара і теплофікаційна вода транспортується від Калуської ТЕЦ великими за діаметром та незадовільними в технічному стані магістральними трубопроводами на значні відстані, що призводить до значних втрат теплової енергії. У зимовий період втрати теплової енергії становлять в середньому 9,7 відсотка від загального обсягу її споживання працюючими виробництвами підприємства. Тому реконструкція систем теплопостачання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР» покликана серед іншого мінімізувати втрати пари і теплофікаційної води, суттєво зменшити витрати на обслуговування та ремонт паропроводів і теплопроводів. З цією метою передбачено переведення віддалених об’єктів на автономні системи опалення. Адже сьогодні у нас є й такі віддалені від джерела теплопостачання адміністративно-побутові приміщення і цілі корпуси, в яких до того ж працює незначна кількість людей. Тому автономні системи опалення заплановано впровадити на промвузлі цеху ВіК, очисних спорудах та станції Кропивник залізничого цеху. Зокрема, на останньому з вищезгаданих об’єктів також передбачено спорудження компактної модульної газової котельні, оскільки поблизу місця, де планується її будівництво, прокладений діючий газопровід.
   В ході реалізацією проекту реконструкції систем теплопостачання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» і ЗАТ «ЛУКОР» буде виведено з експлуатації чимало ділянок застарілих магістральних трубопроводів великого діаметру, якими сьогодні транспортується теплова енергія до віддалених об’єктів, проведено заміну частини теплопроводів великого діаметру на теплопроводи меншого діаметру, використано нові сучасні теплоізоляційні матеріали під час будівництва нових та ремонті діючих трубопроводів. Із виконанням всіх цих робіт реально можна буде сподіватися на надійне й безперебійне забезпечення нашого нафтохімічного комплексу тепловою енергією власного виробництва, а також на суттєве зменшення її втрат при транспортуванні та й загалом на значне покращення техніко-економічних показників відомчої системи теплопостачання.

    Василь Голинський.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor