Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Нова система управління японської фірми готова до роботи

   На виробництві етилену і поліетилену ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" готова до роботи нещодавно впроваджена автоматизована система управління технологічним процесом, розробником якої є відома японська фірма YOKOGAWA. Паралельно в приміщеннях центрального пульта управління триває їх реконструкція відповідно до норм нових дизайнерських розробок. Мине небагато часу, і ще донедавна найстаріша у порівнянні з іншими операторна олефінового заводу (як понад 25 років тому) стане цікавою новинкою нафтохімічного комплексу Прикарпаття.
   Про те, що собою являє нова АСУТП і як невдовзі виглядатиме приміщення ЦПУ виробництва етилену і поліетилену, кореспондентові "КН" розповіли заступник начальника цеху КВПіА ТОВ «ЛУКОЙЛ технолоджі сервісіз Україна» Олександр Лопатинський та інженер групи АСУТП товариства Микола Ляшко.
   Олександр Лопатинський:
   – Наші спеціалісти повністю виконали всі роботи з впровадження системи, створення мнемосхем, розробки математичних задач і логічних блокувань протиаварійного захисту, – повідомив Олександр Зірольдович. – У виконанні поставлених перед нами завдань ми є основними розробниками дизайну центрального пульта управління і всього нового, що тут буде. Однак треба сказати, що допомагали нам в цьому субпідрядні інститути, які мають відповідні ліцензії. Так, дизайн будівельної частини виконав Львівський інститут "Нафтохімпроект", який має своїх фахівців. Що стосується безпосередньо впровадження АСУТП, то наша компанія виготовила програмне забезпечення і ввела систему в експлуатацію. А якщо детальніше, то ми і проектанти, і пусконалагоджувальники всієї системи, хіба що за винятком системи протипожежної безпеки, яка була розроблена івано-франківською фірмою "Крос".
   Зараз система керування перебуває в повному робочому стані – проведена перевірка всіх ліній зв'язку, тобто приладів із системою клапанів, датчиками температур і т. ін. Це означає, що вже можна здійснювати пуск виробництв.
   – Що собою являє протиаварійна система?
   – АСУТП складається з РСУ (розподіленої системи управління), яка керує технологічним процесом, і ПАЗ (системи протиаварійного захисту). Вони працюють незалежно одна від одної. Якщо, скажімо, РСУ вийде з ладу, система ПАЗ при виникненні аварійної ситуації переводе установку в безпечний стан. Надалі оператор, який веде технологічний процес, повинен з'ясувати, чому зупинилась установка. Це можна зробити за допомогою мнемосхем.
   – Наскільки відомо, стара система також працювала за такими принципами. В чому ж тоді різниця між новою і старою системами?
   – Раніше система працювали в режимі так званої жорсткої логіки, і керування процесами здійснювалось за допомогою реле. В новій схемі всі процеси керуються програмами – в ній немає жодного контактного управління. Адже контакт може відвалитись або окислитись. В новій системі не може бути будь-яких механічних причин для виникнення помилок в роботі обладнанні. Це великий крок на шляху до надійності системи.
   – Керуватиме технологічними процесами автоматизована система фірми YOKOGAWA за допомогою комп'ютерних програм, розроблених спеціалістами вашої фірми. Як між цими суб'єктами поділені гарантійні зобов'язання?
   – YOKOGAWA – це постачальник обладнання, монтаж системи, налаштування її для роботи під технології виробництва "КАРПАТНАФТОХІМу", мнемосхем створені спеціалістами ТОВ "ЛТС Україна".
   Зараз спеціалісти YOKOGAWA проводять аудит всієї системи, перевіряють, наскільки ми все зробили коректно. Якщо дадуть свої зауваження, будемо виправляти. Варто зазначити, що спочатку розробкою системи займались спеціалісти YOKOGAWA, але в процесі проектування і створення програм виникло багато таких питань, які можна було вирішити на рівні нашої фірми. Тому вся робота була передана нам, як генеральному підрядникові. Ми все виконали, але, скажімо так, зв'язок з YOKOGAWA не втратили. В нас нормальні відносини. Отже за все відповідатимемо разом.
   – Крім того, що ви вже назвали, в чому ще полягає перевага нової системи?
   – В тому, що стара система вже була морально і фізично зношена. 25-річну систему налаштувати під нові вимоги вже неможливо. Нова дозволяє оптимізувати і підвищити ефект якості кінцевого продукту. І найголовніше, підвищує рівень безпеки. Тому в "ЛУКОЙЛі" й було прийнято рішення про заміну старої системи.
   – Як виглядатиме випробовування системи в дії?
   – Зараз ведеться мова про пробний пуск парового котла з паралельним навчанням персоналу.
   – Цим також займається ваша фірма?
   – Ми провели один курс навчання для операторів. 17 листопада почнеться навчання інженерно-технічних працівників.
   – Безпосередньо на виробництві?
   – Так. Вже розроблена навчальна програма. А наприкінці листопада буде створена спеціальна комісія для перевірки знань персоналу, який працюватиме на цій системі.
   – Ви сказали, що система перебуває в повному робочому стані. Коли це сталося.
   – Система включена в роботу 15 липня. Оператори за цей час змогли вивчити роботу мнемосхем. Тому сьогодні для них система не є новою. Але найголовніше, що сталося, ми могли створити мнемосхеми за бажаннями операторів, тобто вони самі брали участь в їх створенні. Ми задоволені, що досягли того, що хоче бачити оператор. Це наш спільний успіх.
   – Миколо Борисовичу, скажіть, будь ласка, чи в "КАРПАТНАФТОХІМ" ви приїхали із своїми домашніми заготовками?
   – Заготовок не було. Все розробляли тут на місці з нуля. Для надання приміщенню операторної сучасного вигляду ми повинні були узгодити наші пропозиції з вимогами замовника. В ході співпраці використовували різні сучасні технології.
   – Які були рекомендації замовника?
   – При розроблені проекту розташування операторських консолей вимоги стосувались забезпечення умов для комунікації персоналу між собою. Зважаючи на це, й було вибрано теперішнє розташування консолей. Вони, як бачите, мають форму півмісяця і повернуті одна до одної. Це дозволяє операторам обмінюватися інформацією під час керування технологічними процесами. Також при розташуванні робочих місць було впроваджено таке нове технічне рішення, як створення відеостіни з моніторами великих розмірів, на яких при потребі можна ознайомитись з допоміжною інформацію.
   – Поясніть, будь ласка, детальніше.
   – Коли оператор на своєму основному робочому місці керує приладами, стежить за різними блокувальними пристроями, на моніторах, розташованих на відеостіні, він бачить додаткову інформацію про стан обладнання.
   Також нами було запропоновано розташування підсобних приміщень, зокрема кімнат для навчання обслуговуючого персоналу, прийому їжі.
   – Що можете сказати про оформлення стін?
   – У вирішенні цих питань працювала група дизайнерів-колористів, вони визначали різні схеми розташування кольорів. Нашою метою було збереження ідеї, а кольори стін, стелі, освітлення, скляна перегородка – в усе це вносились зміни в ході реалізації проекту.

   Розмовляв Дмитро Іванців.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor