Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

У «КАРПАТНАФТОХІМі» цьогоріч завершать реалізацію важливого інвестпроекту

   До реалізації завершального етапу інвестиційного проекту «Збільшення переробки газової сировини до 35 тис. тонн в місяць з використанням широкої фракції легких вуглеводнів (ШФЛВ)» приступили в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Вже наступного тижня на виробництві етилену і поліетилену повинні з’явитися перші бригади сторонніх спеціалізованих фірм, які допомагатимуть нафтохімікам своєчасно та якісно виконати всі необхідні роботи, передбачені відповідною проектною документацією. Більш детально про це ми попросили розповісти заступника генерального директора – головного інженера ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Василя Кисиличака.
   – Над реалізацією проекту, пов’язаного з суттєвою зміною структури сировини піролізу, що переробляється на етиленовій установці, ми працюємо з 2011 року, – констатував Василь Михайлович. – Основна його мета – домогтися максимального збільшення переробки газової сировини з використанням ШФЛВ та мінімізації переробки рідкої сировини.
   Варто відзначити, що чималі обсяги робіт, які стосувалися цього проекту, були виконані минулого року. Ми навіть провели пробні випробування щодо здатності роботи етиленової установки з використанням різної структури сировини. І домоглися хороших результатів. Тобто ми переконалися, що установка може ефективно працювати без використання для переробки дороговартісного дизельного палива. Під час експерименту показник переробки газової сировини склав 30 тис. тонн в місяць.
   Продовжувалися роботи, спрямовані на виконання важливих пунктів вищезгаданого інвестиційного проекту, і під час планового зупинкового ремонту виробництв ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у вересні-жовтні 2012 року. Серед іншого в цей період було проведено капітальний ремонт блоку печей піролізу із заміною трубопроводів, відремонтовано окремі гартувально-випарні апарати, здійснено ревізію вентиляторів. З метою збільшення переробки газових сумішей у процесі піролізу сировини на етиленовій установці також було виконано необхідні технологічні роботи в товарно-резервуарному парку, завершено в 441 корпусі цеху розливу вуглеводнів термоізоляцію всіх кулеподібних резервуарів для зберігання газових сумішей, впроваджено нову схему підігріву газової сировини.
   Однак у зв’язку з вимушеним простоєм виробництв «КАРПАТНАФТОХІМу» призупинились і роботи, пов’язані з подальшою реалізацією інвестиційного проекту «Збільшення переробки газової сировини до 35 тис. тонн в місяць з використанням ШФЛВ». Упродовж останніх місяців було проведено ряд нарад на різних рівнях, які стосувалися і питань економічно вигідної роботи етиленової установки. І на сьогоднішній день компанія «ЛУКОЙЛ» вже остаточно визначилась із структурою сировини піролізу. Минулого тижня було прийнято рішення, що з пуском нафтохімічного комплексу в Калуші етиленова установка повинна працювати за новою схемою, тобто забезпечувати переробку максимальної кількості газової сировини (бутану і ШФЛВ)  – до 35 тис. тонн в місяць та використовувати в процесі піролізу мінімальну кількість прямогонного бензину. Щодо дизпалива, то воно в структуру сировини піролізу взагалі не входитиме.
   Також минулого тижня компанія «ЛУКОЙЛ» прийняла рішення про завершення в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» інвестиційного проекту, про який мова, до кінця 2013 року.
   – Які основні роботи необхідно буде виконати в ході реалізації завершального етапу цього інвестиційного проекту?
   – Минулого і на початку цього року ми завершили закупку ще необхідного обладнання для цього проекту. Його поставку на виробництво етилену і поліетилену забезпечили німецькі фірми MAVEG і АLSTOM. Тож тепер потрібно все це змонтувати, підключити, налагодити і підготувати до пуску.
   Серед чималого обсягу робіт, які проводитимуться в основному на печах піролізу та в цеху розливу вуглеводнів, я б виокремив механо-монтажні, електротехнічні роботи та роботи, пов’язані з впровадженням автоматизованої системи управління технологічним процесом японської фірми YOKOGAWA. Зокрема, на трьох печах піролізу інвестиційним проектом передбачено замінити шість старих гартувально-випарних апаратів (ГВА) на нові, одержані від фірми АLSTOM. А ще на одній печі піролізу необхідно буде змонтувати два капітально відремонтовані ГВА.
   Для збільшення об’єму зберігання газових сумішей у резервуарному парку планується ще додатково підготувати до цього та ізолювати термостійкими матеріалами чотири кулеподібні резервуари, провести реконструкцію зливних естакад. Крім всього іншого, звісно, що для реалізації завершального етапу інвестиційного проекту «Збільшення переробки газової сировини до 35 тис. тонн в місяць з використанням ШФЛВ» потрібно буде виконати й певний обсяг будівельних робіт.
   До кінця року часу залишається обмаль, тому треба буде працювати швидко і водночас домогтися високої якості виконання робіт.
   – Очевидно, що тут без допомоги сторонніх організацій не обійтися.
   – Цей проект не є щось надзвичайне, тобто це не капітальне будівництво, а реконструкція, модернізація існуючої схеми переробки сировини піролізу. Однак сторонні спеціалізовані організації однозначно ми залучаємо до робіт, пов’язаних з його реалізацією. Вже наступного тижня бригади деяких фірм мали би працювати на виробництві етилену і поліетилену.
   – На допомогу яких організацій розраховуєте?
   – Працюватимемо з фірмами, які раніше вже добре себе зарекомендували при виконанні тих чи інших робіт на виробництвах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Зокрема, механо-монтажні й електротехнічні роботи довіримо ТОВ «ЛК-УкрНафтогазбуд» (ЛУНГБ), автоматизацією системи управління технологічним процесом і протиаварійного захисту займатимуться спеціалісти ТОВ «ЛУКОЙЛ технолоджі сервісіз Україна», будівельні та інші роботи теж виконуватимуть знайомі нам фірми. У комплексі з ними працюватимуть і ремонтні бригади ПрАТ «ЛУКОР».
   – А цього тижня на виробництві етилену і поліетилену ще ніхто не займався практичною реалізацією тих чи інших пунктів завершального етапу інвестпроекту?
   – Зараз там на печі піролізу №2 вже трудяться лукорівці. Вони розпочали і повинні виконати роботу, пов’язану із заміною змійовиків радіантної зони реактора.
   – Яка, на вашу думку, приблизна кількість людей там повинна бути задіяна, щоб можна було цими силами виконати всі роботи, передбачені інвестпроектом?
   – Гадаю, що загалом 8-10 бригад по 5-6 чоловік в кожній, які одночасно були б задіяні до різних напрямків роботи, повинні би у встановлені терміни виконати всю програму завершального етапу проекту.
   – І останнє запитання. Минулого тижня в деяких друкованих і електронних ЗМІ з посиланням на слова голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка чи на повідомлення прес-служби облдержадміністрації була оприлюднена інформація про те, що ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вже з 1 серпня 2013 року відновить свою роботу. Чи не могли б ви це прокоментувати?
   – У нас кожен робить свою роботу. Одні приймають рішення, другі тільки говорять, а технарі, такі, як я, готують технологічні установки, виконують іншу важливу роботу на промислових підприємствах у міру того, як їм надають для цього ресурси. А задаремно, як відомо, нічого не робиться. В основі кожної роботи лежать гроші. Якщо Михайло Васильович зробив таку заяву, значить на своєму рівні свою роботу він виконав.

   Розмову вів Василь Ткачук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor