Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Зменшення викидів парникових газів стає реальністю

   Минулого тижня в ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" аудитор, верифікатор "Бюро Верітас Сертифікейшн Холдинг САС" Сергій Кустовський та представник ТОВ "КТ-Енергія" Микола Шлапак провели детермінаційний аудит цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом на відповідність проектно-технічної документації виробництва ХіКСМ до Кіотського протоколу конвенції ООН про зміну клімату.
   Проект модернізації цеху з виробництва ХіКСМ на нашому підприємстві дозволив зменшити кількість викидів парникових газів і впровадити заходи енергозбереження. Якщо порівняти технології виробництва ХіКС діафрагмовим і мембранним методами, то передовсім вдалось досягти зниження витрат електроенергії з 3090 до 2375 кВт/год. на 1 тонну каустичної соди та споживання пари з 3,2 Гкал до 0,6 Гкал на 1 тонну каустичної соди.
   За весь робочий цикл проекту (з 2010 по 2025 рік) антропогенні викиди парникових газів під час споживання електричної і теплової енергії та спалювання природного газу для виробництва теплової енергії при діафрагмовій технології становили б 12727017 тонн СО2, а при мембранній – 7270310 тонн СО2. Отже, загальні скорочення викидів парникових газів в результаті реалізації проекту спільного впровадження протягом 2013-2025 років становитимуть 5456707 тонн СО2.
   Орієнтовний обсяг інвестицій від реалізації одиниць скорочення антропогенних викидів парникових газів, утворених протягом першого періоду кредитування, становитиме майже 50 млн. грн. або близько 4,8 млн. євро.
   Експлуатація установки з виробництва ХіКС мембранним методом дозволила використовувати високоякісний газоподібний хлор під час виробництва вінілхлориду мономеру без стадії зрідження/випарювання, а істотне підвищення якості каустичної соди призвело до розширення ринків її збуту.
   І про ще один важливий момент, який стосується використання хлору. Впровадження нової технології дало можливість забезпечити в повному обсязі виробництво вінілхлориду-мономеру власним хлором.
   Крім того, реалізація проекту дозволила використовувати водень, який отримується як побічний продукт в процесі виробництва каустичної соди, для забезпечення енергетичних потреб підприємства (на виробництві етилену і поліетилену) методом спалювання в "паливній сітці" цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу з пропорційним заміщенням природного газу. До реалізації проекту приблизно 87% отримуваного водню викидувалось на свічу для утилізації без одержання корисної енергії, що вивільнялася при цьому. В рамках реалізації проекту було збудовано трубопровід, який з’єднав установку з виробництва каустичної соди із системою "паливної сітки" цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу, що дозволило частково заміщувати природний газ воднем.
   Потрібно сказати й про те, що за рахунок ліквідації зайвих виробничих приміщень більш ніж у три рази вдалось зменшити територію виробництва хлору та каустичної соди і відповідно витрати на їх утримання. Установка гнучка в експлуатації. Вона може працювати в діапазоні від 40 до 100 відсотків проектної потужності.
   Що стосується підготовки матеріалів для підтвердження, що ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" працює відповідно до вимог Кіотського протоколу, тут варто нагадати, що проект модернізації ХіКС дозволив впровадити енергозберігаючі технології та відповідно зменшити кількість викидів парникових газів. Зменшення споживання теплової і електричної енергії на виробничі потреби підприємства та часткова заміна воднем природного газу на виробництві етилену і поліетилену підвищує показники енергозбереження підприємства в цілому.
   У зв'язку з цим хочеться нагадати, що раніше в ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" використовувалась діафрагмова технологія отримання каустичної соди, яка потребувала споживання відносно високих обсягів теплової та електричної енергії та відповідно при цьому були високі показники викидів парникових газів порівняно із технологією мембранного методу.
   На даний час ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" очікує на лист-підтримку від Державного Агентства екологічних інвестицій України для продовження подальшої процедури реєстрації проекту спільного впровадження.
   Варто додати, що від нашого підприємства куратором цього проекту є заступник начальника технічного відділу Андрій Андріїв.

   Едуард Маслов, начальник технічного відділу ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ".

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor