Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Анатолій Волошин: "Успішний пуск виробництв забезпечив технічно грамотний підхід до збереження обладнання"

   6 листопада, коли технологічний персонал виробництва полівінілхлориду суспензійного, спеціалісти "КАРПАТНАФТОХІМу" активно готувалися до завершального етапу ведення пускових робіт, – початку випуску ПВХ-С, кореспондент "КН" зустрівся з виконуючим обов'язки заступника генерального директора – головного інженера підприємства Анатолієм Волошиним і попросив його поділитися своїми думками напередодні цієї надзвичайно відповідальної події.
   – Ви вдало охарактеризували завтрашній день, – розповідає Анатолій Володимирович, – назвавши його "надзвичайно відповідальним". Хоча не менш відповідальної була для нас минула субота, 2 листопада, коли спочатку була введена у дію установка  з виробництва хлору і каустичної соди, а потім і установка з виробництва хлорвінілу.
   Така важливість пуску наших цехів має кілька причин. Насамперед те, що сировиною для виробництва нашого кінцевого продукту – полівінілхлориду буде хлорвініл, який ми виробляємо на сусідній установці. Багатьом, мабуть, відомо, що ця установка експлуатується ще з 1975 року. На початку 90-х тут була проведена певна реконструкція, але нині обладнання на усіх стадіях виробництва потребує оновлення і модернізації. Про це добре відомо як керівництву нашого підприємства, так і управляючої компанії "ЛУКОЙЛ". Ми вже сьогодні маємо у цьому напрямку спільні зі спеціалістами німецької фірми UHDE напрацювання, впровадження яких у цілісному проекті реконструкції дасть, так би мовити, друге дихання установці. Попередньо сума інвестицій складе близько 60 млн. доларів.
   Тож, зважаючи на нинішній стан установки, я особисто, керівництво і спеціалісти підприємства задоволені тим, як запрацював цей важливий і небезпечний підрозділ.
   Дещо менше переживань було у ході підготовки і ведення пускових робіт у цеху з виробництва хлору і каустичної соди мембранним методом, хоча тут використовується дуже складна система електролізу, яка потребує технічно грамотної експлуатації. Установка введена в експлуатацію лише два роки тому, технологія – найсучасніша, німецька. Але справа у тому, що як обладнання установки з виробництва хлорвінілу, так і установки з виробництва хлору і каустичної соди ніколи в історії експлуатації подібних установок не перебувало такий тривалий час у режимі простою. Для фірм-ліцензіарів цих проектів – це своєрідне ноу-хау, яке потребує вивчення і відповідних висновків. Адже уже двічі наші нафтохімічні виробництва, в тому числі етилену і поліетилену, після річних простоїв успішно вводилися у дію.
   – Як це можна пояснити?
   – Кваліфікованим і дуже відповідальним ставленням до збереження обладнання колективами установок, спеціалістами технічної служби і безпосередньо тодішніх головних інженерів підприємства Георгія Кунєва і Василя Кисиличака. Саме їх технічно грамотний підхід до належної експлуатації та збереження обладнання посприяв успішному пуску виробництв у 2010 році і позитивно проявляє себе тепер. Усі апарати ,  зокрема динамічне обладнання, перед консервацією були завчасно очищені від продуктів, продуті і заповнені азотом, тиск якого постійно контролювався.
   Саме таке ретельне зберігання обладнання забезпечило  вихід 3 листопада на початкові технологічні режими установок з виробництва хлору і каустичної соди та хлорвінілу.
   – Скільки часу тривали роботи з їх пуску і як оцінюєте готовність до роботи виробництва полівінілхлориду суспензійного, адже завтра (розмова велася 6 листопада) – його пуск?
   – У цілому пускові операції на цих установках тривали чотири тижні. Вони передбачали і ведення ремонтних робіт, задля чого окрім технологічного персоналу цехів задіювалися бригади нашого товариства "ЛУКОР" та ряду сторонніх підприємств. Щоденно на майданчиках виробництв працювали до 60-70 працівників спеціалізованих сторонніх підприємств.
   Варто сказати, що комплекс усіх заходів з розконсервації і пуску цехів ми розподілили на два етапи. У ході першого займалися відновленням їх роботи та проведенням пуску, а на другому етапі впроваджуємо ті заходи, які забезпечать стабільну роботу усієї технологічної схеми підприємства.
   Завершальною ланкою у ній є саме виробництво полівінілхлориду суспензійного. Ця установка є найновішою, але це ніскільки не позначилося на кількості виконаних робіт, які забезпечили якісне зберігання обладнання. І тут знову ж хочеться сказати слова подяки усім тим, хто долучився до цієї справи. Адже хід ведення робіт з розконсервації виробництва і підготовки обладнання до пуску засвідчив, що все воно знаходиться у доброму стані, тож надіюся, що завтра це буде підтверджено, коли установка запрацює і ми отримаємо продукцію.
   – Які колективи та яких спеціалістів вам, Анатолію Володимировичу, хотілося б відзначити за працю в ході пуску виробництв?
   – Передусім приємно було бачити злагоджену роботу технічної і технологічної служб підприємства. За розуміння складності ситуації відзначив би роботу ремонтних бригад "ЛУКОРу", підприємства "ЛК-УкрНафтогазбуд" з Одеси, товариств "Промтехдіагностика", "Вега", "Укренергохімізоляція", які працювали разом з нашими спеціалістами у дві зміни і у вихідні задля виконання поставлених завдань.
   Вмілими керівниками і знавцями своєї справи показали себе в дні ведення пускових робіт начальник цеху з виробництва хлорвінілу Ігор Михайлюк, його заступники Ігор Кулик, Володимир Хоміцький та Роман Созанський, старший механік цеху Мирон Кохан, старший енергетик виробництва ВХ Олександр Безверженко, енергетик цеху Володимир Олійник.
   Кваліфіковано спрацювали у «гарячі» дні пуску керівники, спеціалісти та весь колектив цеху з виробництва хлору і каустичної соди.
   – Що є першочерговим у наступних планах роботи технічної служби?
   Найперше – успішно запустити виробництво ПВХ-С. Наступним важливим етапом є пуск етиленової установки. Адже уже в грудні, згідно з затвердженою програмою введення виробництв у дію, очікується пуск цієї установки. Підготовчих робіт слід виконати ще чимало, але задіяні до цього колективи докладуть усі зусилля, щоб вчасно  справитися з поставленими завданями. Цього тижня на територію етиленової установки прибули бригади підрядних організацій, зокрема того ж ТОВ «УкрНафтогазбуд", товариств "Станіславмонтаж", "Промінь", «ЕТЦ», «Українськва будівельна асоціація» «Клізей-2000», які виконуватимуть роботи з ремонту обладнання, його діагностики та експертизи.

   Розмову вів Анатолій Гетьманчук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor