Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

На станції Кропивник ліквідовувалися наслідки можливої надзвичайної ситуації

   5 і 6 червня в Івано-Франківську та Калуші пройшли планові командно-штабні навчання МНС України з органами управління та підрозділами територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області. Керував ними заступник директора департаменту цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій України Олександр Лещенко. Очолюючи робочу групу МНС України, він разом з колегами прийняв рішення провести основні тактико-спеціальні навчання на одному з найбільш пожежонебезпечних об’єктів Івано-Франківщини – ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», де й підбити підсумки дводенного відпрацювання дій органів місцевої влади, територіального управління МНС та його територіальних підрозділів у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.
   Епіцентром події, де 6 червня відбувалися ці навчання, стала станція Кропивник залізничного цеху ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Крім робочої групи МНС України, сюди прибули, щоб взяти безпосередню участь у навчаннях, представник секретаріату парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Анатолій Слободенюк, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плавюк, голови райдержадміністрацій та міст обласного підпорядкування, члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівники ТОВ КАРПАТНАФТОХІМ», територіальних підрозділів територіального управління МНС в Івано-Франківській області, представники місцевих та регіональних ЗМІ.
   За тактичним задумом робочої групи МПС України, під час проведення маневрових робіт на залізничній станції Кропивник через недотримання правил техніки безпеки зійшли з колії три цистерни з дизельним паливом. У результаті перекидання цистерн відбулося загоряння та почався неконтрольований витік нафтопродукту. Пожежа охопила площу 450 кв. м. На місці події три особи загинули та п’ять осіб отримали опіки різного ступеня важкості.
   Про аварію негайно повідомляється керівництво об’єкта, надходить відповідна інформація до підрозділів Калуського гарнізону  та   оперативно-координаційного центру територіального управління  МНС в області. До місця надзвичайної ситуації направляються чергові розрахунки оперативно-рятувальних підрозділів Калуського гарнізону, а також пожежний поїзд станції Хриплин. Оскільки поблизу знаходяться на колії цистерни з вінілхлоридом, то до місця виклику направляється група радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБЗ) аварійно-рятувального загону спеціального призначення ТУ МНС в області. Працівниками спеціального воєнізованого аварійно-рятувального загону проводиться розвідка, після чого здійснюється пошук та рятування потерпілих, евакуація їх у безпечне місце.
   Створюється та розпочинає роботу штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. До боротьби з вогняною стихією підключаються бійці МНС, які за допомогою спеціальної пожежної техніки здійснюють пінну атаку на палаючі цистерни, щоб локалізувати пожежу. Водночас проводиться охолодження сусідніх цистерн. Кожна служба діє чітко та злагоджено, виконуючи покладені на неї функції. І це приносить бажаний результат – пожежу вдається ліквідувати.
   Однак на цьому тактико-спеціальні навчання не завершуються. Рочинається їх другий етап, адже в  результаті виливу та загорання нафтопродукту відбулося пошкодження цистерни, завантаженої вінілхлоридом. 4 тонни цієї небезпечної хімічної речовини вилилося на колію. До зони хімічного ураження потрапило 8 працівників станції Кропивник, які здійснювали відтягування цистерни.
   На місце події прибувають працівники радіаційного, хімічного, біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення територіального управління МНС в області, карета швидкої допомоги та мобільна пересувна саніторна лабораторія ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Рятувальники, працюючи у дихальних апаратах і костюмах хімзахисту, за допомогою спеціального обладнання визначають зони ураження цистерни, накладають пневматичний бандаж на місце витоку вінілхлориду, проводять рятування потерпілих. На кожного одягають протигаз та виносять постраждалих за межі зони хімічного забруднення, де передають медикам.
   За командою начальника пожежного поїзда готуються стволи для створення водяної завіси. Після накладення на цистерну бандажу повітряно-механічна піна подається на поверхню розлитого вінілхлориду, щоб зменшити  газові випари. Витік вінілхлориду ліквідовано, потерпілих врятовано. Для всіх служб озвучується команда «Відбій».
   Варто також сказати, що для ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації на станції Кропивник залізничного цеху ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», проведення невідкладних та рятувальних робіт до місця події було направлено сили та засоби територіального управління МНС в Івано-Франківській області в кількості 64 чоловік особового складу та 10 одиниць спеціальної техніки.
   Підбиваючи попередні підсумки тактико-спеціальних навчань, заступник директора департаменту цивільного захисту МНС України Олександр Лещенко на брифінгу для представників ЗМІ дав позитивну оцінку їх проведенню, зазначивши, що всі задіяні служби спрацювали чітко та злагоджено, продемонструвавши повну готовність до дій за призначенням у випадку виникнення реальної надзвичайної ситуації. Він також зауважив, що в інших регіонах нашої держави, де проводилися аналогічні планові командно-штабні навчання МНС України, тамтешні рятувальники порівняно з рятувальниками Івано-Франківської області не мали  в своєму розпорядженні  такої ефективну систему оповіщення та мобільного зв’язку на випадок виникнення надзвичайної ситуації, а також такого чудового наметового пересувного пункту життєзабезпечення, який розгортається на місці масштабних аварій.
   Високу оцінку дій рятувальників у ході проведення командно-штабних навчань дав і перший заступник голови ОДА Василь Плавюк на підсумковій нараді,що відбулася у приміщенні заводоуправління ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" за участю керівників усіх підрозділів, що були задіяні на навчанні, голів районних держадміністрації, Калуської міської ради та журналістів. А ще він подякував присутньому на зібранні генеральному директору товариства "КАРПАТНАФТОХІМ" Володимиру Шулиндіну" за надану можливість на практиці побачити і оцінити дії підрозділів рятувальників МНС області при виникненні надзвичайної ситуації.

   Василь Голинський.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor