Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Роман Бумбу: "Порушень у роботі Чечвинського водосховище не було і бути не могло"

   Хоча минуло уже три тижні з того часу, як проливні дощі призвели до руйнації Добровлянського водозабору, однак ця тема досі залишається актуальною у місцевих засобах масової інформації. Особливої уваги до неї додала й та обставина, що нібито однією із причин підняття рівня води у ріці Лімниця став раптовий її скид із Чечвинського водосховища, яке обслуговує ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ".
   З-поміж іншої інформації з цього приводу були повідомлення й про те, що нафтохіміки досі керуються у своїй роботі нормативними документами, розробленими ще 45 років тому, коли потужності "хімії" були значно менші, і що за фактом руйнації водозабору прокуратура відкрила кримінальне провадження.
   Особливої гостроти до вищесказаного додали слова міського голови Ігоря Насалика на останній прес-конференції для місцевих журналістів про те, що 8-метрову хвилю спричинили ті, хто контролює роботу Чечвинського водосховища. І хоча усім було зрузоміло, кого мав на увазі міський голова, але на прес-конференції пояснень з цього приводу не прозвучало.
   Тим не менше, зважаючи на серйозність таких звинувачень редакція "КН" звернулася за роз'ясненням ситуації до заступника головного інженера з промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Романа Бумбу:
   – Якщо вже згадувати історію становлення промислового виробництва в Калуші, то варто почати з того, що проект Чечвинського водосховища був розроблений Київським НДІ "Укрводоканалпроект" у 1962 році, – констатував Роман Бумбу. Його експлуатація розпочалася в 1967 році – в період, коли промисловість Калуша працювала на піку своїх можливостей. Тодішні заводи виробничого об’єднання «Хлорвініл» працювали на максимальних потужностях, виконуючи високі плани виробництва продукції. Для забезпечення роботи таких калуських хімічних «монстрів», як заводи калійних добрив, магнієвий, з виробництва хлору та каустичної соди, хімічних засобів захисту рослин та ін., цех водозабезпечення та каналізації здійснював водозабір з Чечвинського водосховища самоплинними колекторами. І саме тоді споживання води було максимальним. Порівняно з 60-ми роками Чечвинське водосховище сьогодні забезпечує мізерною часткою води  потреби нафтохімічних виробництв, які продовжують працювати, адже частина з них зупинена в очікуванні кращих часів та перспектив.
   Особливо хочу наголосити, що Чечвинське водосховище площею 228 га є об’єктом підвищеної небезпеки через ймовірність прориву земляної греблі та затоплення житлових масивів селища Рожнятів та прилеглих сіл. Тому персонал ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» організовує та проводить систематичні обстеження підводної та надводної частини земляної греблі, шлюзових затворів та механізмів, які експлуатуються. Задля цього як постійно, так і при необхідності організовуються ремонтні роботи з метою підтримання Чечвинського гідровузла в технічно справному стані. Персонал, який експлуатує цю складну споруду, проходить систематичні навчання та підготовку до дій у надзвичайних ситуаціях, що можуть виникнути. Основні завдання нафтохіміків та критерії роботи споруди – це безперебійне забезпечення промислових підприємств Калуша водою та дотримання стабільного її рівня у водосховищі, щоб не допустити підйому води, розмиву та розриву земляної греблі. Варто пам'ятати й про те, що Чечвинське водосховище не є протипаводковою спорудою і не може акумулювати ливневі води, які утворюються від паводку, адже це може призвести до неминучої надзвичайної ситуації.
   У зв’язку із цьогорічними травневими сильними опадами на Прикарпатті різко піднявся рівень води в ріках, внаслідок чого було зруйновано і водозабір у Калуші. З приводу цього Калуська міська влада та у ЗМІ безпідставно звинувачує в цьому колектив нафтохіміків. Але ж наше підприємство завжди підтримувало стабільний рівень води, а збільшення притоку паводкових вод ми нівелювали шляхом відкриття шлюзових затворів, як це передбачено інструкцією з експлуатації водосховища на р.Чечва, погодженою у відповідних інстанціях (управлінні екології, рибоохороні, Державному агентстві водних ресурсів, органах МНС).
   Для кращого розуміння ситуації щодо роботи Чечвинського водосховища уявимо собі, що його на р. Чечва не існує. В такому випадку та ж сама кількість води в той самий час пройде руслом ріки і наслідки мають бути ті ж самі. Хочеться зауважити, що Чечва є лівою притокою в декілька раз більшої від неї ріки Лімниці. Відстань від місця скиду вод після водосховища до місця злиття Лімниці та Чечви сягає більш як 15 км. На цьому відрізку Чечва має безліч поворотів, які заспокоюють її стрімкість та прудкість. Я задаю собі запитання: як серед білого дня 8-ми метрова хвиля (заява І. Насалика на прес-конференції) води пройшла більше 15 км і, крім того, що знищила інфраструктуру ВНС «Добровляни», більше нічого не пошкодила і навіть залишилася непомітною для інших? Чи може таке взагалі бути?
   На завершення скажу, що після безпідставних звинувачень на адресу ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» робота Чечвинського водосховища неодноразово перевірялася фахівцями Івано-Франківської екологічної інспекції, Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів, Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури, які не побачили жодних неправильних дій або порушень, які могли б призвести до руйнування водозабору "Добровляни", що належить КП «Водотеплосервіс». А тому напрошується висновок, що прорахунки і недоліки в роботі слід шукати в іншому місці.

   Підготував Анатолій Гайовий.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor