Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Віктор Козир: "Реконструкція систем теплопостачання дозволить забезпечити підприємства власною тепловою енергією"

   Нещодавно розпочато роботи з реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція систем теплопостачання ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" та ПрАТ «ЛУКОР», включеного до регіональної Програми енергоефективності. Детально про основні положення цього важливого для підприємств документа кореспондент "КН" попросив розповісти головного енергетика ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Віктора Козира.
   – Почну з того, що більшість теперішніх систем теплопостачання ПрАТ «ЛУКОР» і ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вводилися в експлуатацію в 60-70-их роках минулого століття і були розраховані на потужності діючого на той час виробничого об'єднання "Хлорвініл", яке при номінальних навантаженнях споживало за одну годину до 500 тонн пари, – повідомив Віктор Миколайович. – Це приблизно в п'ять разів більше за нинішні сумарні потреби «ЛУКОРу» і «КАРПАТНАФТОХІМу».
   Діюча зараз система теплопостачання, а це передовсім трубопроводи пари й теплофікаційної води, конденсатопроводи, устаткування теплових пунктів, опалювальні системи корпусів і т.д., перебуває в незадовільному технічному стані, є малоефективною та економічно невигідною, фізично й морально застарілою. При проведенні щорічних гідравлічних випробувань теплофікаційних мереж виявляється від 30 до 50 пропусків води. В результаті перед початком кожного наступного опалювального періоду доводиться ліквідовувати ці пропуски разом із заміною старих ділянок трубопроводів.
   Крім того, варто нагадати, що експлуатація магістральних теплопроводів діаметрів Ду 600-700 призводить до наднормативних втрат теплової енергії. Приміром, середні показники втрат теплової енергії в зимовий період 2010 року при працюючих виробництвах становили 9,7 відсотка від загальної спожитої теплової енергії. Наявність значних втрат теплової енергії насамперед залежить від фактичного стану теплової ізоляції.
   Зважаючи на сучасні вимоги енергозбереження, сьогодні вкрай необхідно провести реконструкцію діючої системи теплопостачання. Вона полягає передовсім у технічно правильному підборі сучасного обладнання та матеріалів з врахування перспективного розвитку підприємства. При цьому необхідно досягти максимально можливого використання існуючих трубопроводів і інженерних комунікацій. А загалом у перелік заходів входить заміна старих магістральних трубопроводів пари й теплофікаційної води, використання сучасних теплоізоляційних матеріалів, реконструкція існуючих теплопунктів з встановленням швидкісних пароводяних теплообмінників та допоміжного обладнання, переведення віддалених від джерела теплової енергії корпусів та об’єктів ПрАТ "ЛУКОР" і ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на автономні системи опалення.
   – На якому етапі перебуває реалізація цього проекту?
   – Ще в 2012 році проектним відділом ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» були завершені роботи з розробки проектно-кошторисної документації цього проекту. Нещодавно персоналом спеціалізованих служб ПрАТ "ЛУКОР" розпочаті підготовчі роботи на відповідних об’єктах. Відділами устаткування та матеріально-технічного постачання ведеться закупівля необхідного обладнання і матеріалів, частина з яких уже придбана. Також розроблено детальний графік виконання загальнобудівельних робіт з розрахунком необхідної кількості працівників, інструментів та матеріалів.
   – Протягом якого часу планується виконати основні заходи проекту та який економічний ефект очікується від його реалізації?
   – Період реалізації інвестиційного проекту – другий квартал 2013 року – четвертий квартал 2014 року. Хочу наголосити, що в результаті цього наднормативні втрати теплової енергії повинні значно зменшитися, що має призвести до її економії порівняно з існуючою ситуацією. В основному цього буде досягнуто за рахунок виводу з експлуатації теплопроводів, якими транспортується теплова енергія до віддалених об'єктів, а також заміни частини магістральних теплопроводів на теплопроводи менших діаметрів. При цьому використовуватимуться нові термоізоляційні матеріали.
   Економічний ефект при роботі підприємства на номінальних навантаженнях складе майже 3 мільйони гривень в рік. Також хочу повідомити, що інвестиційна вартість проекту становить 2,83 млн. дол. США.
   Зважаючи на споживання енергоресурсів діючими виробництвами і тими, які вводитимуться в перспективі, проектом визначені оптимальні діаметри трубопроводів теплових мереж, передбачена подача ними теплової енергії до об'єктів і одночасно, як вже я казав, переведення віддалених від джерела теплової енергії корпусів "ЛУКОРу" і "Карпатнафтехіму" на індивідуальні системи теплопостачання, зокрема цеху НіОСПВ, залізничного цеху, промвузла цеху водопостачання і каналізації, цеху магістральних продуктопроводів і так далі. В основному в корпусах цих структурних підрозділів будуть встановлені індивідуальні електричні водогрійні котли або електричні конвектори.
   Таким чином реалізація проекту дозволить забезпечити надійне й ефективне теплопостачання структурних підрозділів ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" і ПрАТ "ЛУКОР", значно поліпшити техніко-економічні показники їхніх систем теплопостачання.

   Дмитро Іванців.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor