Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Володимир Шулиндін: «Щоб мати прибутки, виробництва повинні працювати на максимальних навантаженнях»

    Першого грудня минуло дев’ять місяців відтоді, коли у ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» посаду заступника генерального директора з виробництва обійняв Володимир Шулиндін. Характерно, що теж вже рівно дев’ять місяців (з 1 березня 2011 року) наше підприємство працює за новою економічною схемою «Профі-центр», перейти на яку з попередньої давальницької схеми роботи йому дозволило відповідне рішення, прийняте українським урядом. Тобто в часовому вимірі ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» упродовж трьох кварталів не використовує давальницьку сировину, а самостійно закуповує її, реалізовує вироблену продукцію, укладаючи напряму договори з постачальниками, надавачами різних послуг, споживачами.
   Чи виправдовує себе таке нововведення в господарській діяльності ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»? Відповісти на це та інші запитання ми попросили В. Шулиндіна.
   – Робота за схемою «Профі-центр» – це для підприємства, безперечно, економічно вигідніший варіант, ніж робота з використанням для переробки давальницької сировини, – констатував Володимир Володимирович. – Однак при тій загальній несприятливій ситуації, яка складається сьогодні в різних галузях народного господарства світу, не так просто забезпечувати ефективну й прибуткову діяльність підприємства.
   – Прогнозувалося, що із введенням в дію ПВХ-С, підприємство вже, можливо, десь наприкінці 2011 року почне отримувати прибутки. Тепер ми все більше переконуємося, що так швидко домогтися бажаної прибуткової діяльності ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» нереально. Як вважаєте, доки ця «нереальність» ще може продовжуватися?
   – Передусім хочу нагадати, що на установці ПВХ-С перший продукт було отримано 25 травня 2011 року, а всього цього місяця нам вдалося виробити 1300 тонн полівінілхлориду. У червні вже було вироблено 8845 тонн ПВХ, в липні – понад 12 тис. тонн, у серпні і вересні – відповідно понад 16 тис. тонн і майже 15,4 тис. тонн полівінілхлориду. Причому в серпні та вересні в цеху з виробництва ПВХ-С водночас велися роботи, пов’язані з підготовкою до початку проведення гарантійних випробувань, та забезпечувалося проведення на установці цих гарантійних випробувань. Тобто з місяця в місяць обсяги виробництва ПВХ нарощувалися. Однак вже в жовтні було вироблено трохи більше 12 тис. тонн полівінілхлориду, в листопаді, за попередніми підрахунками, показник виробленого ПВХ складе приблизно 10,2 тис. тонн, а в грудні заплановано виробити всього 7 тис. тонн цього продукту.
   Чому ж з наближенням зимового періоду в нас почався спад виробництва полівінілхлориду? Відразу скажу, що ми ввійшли в так званий мертвий сезон для виробників ПВХ, коли завжди на всіх ринках світу різко зменшуються обсяги споживання цього продукту, незалежно від того, де і ким був виготовлений полівінілхлорид.
   Однак з проблемою збуту ПВХ ми стикнулися ще раніше, зокрема вже в перші місяці після пуску установки. Це призвело до накопичення великої кількості ПВХ в складських приміщеннях. Тому зараз проробляється питання про забезпечення при потребі надійного складування та зберігання цього продукту на складі, розміщеному на території залізничної станції Кропивник.
   В цьому контексті хочу зауважити, що проблема зі збутом нашого ПВХ просто так не виникла. Основні виробники та споживачі цього продукту, як правило, укладають довготермінові договори наприкінці або на початку року. Ми ж, повторюся, налагодили виробництво власного полівінілхлориду наприкінці травня, а отже, на той момент мимоволі опинилися перед зачиненими дверима ринків ПВХ. Звісно, почали в них стукати та просувати власний ПВХ на український, російський ринок і на ринки інших країн. Однак досягти бажаного результату в реалізації продукту не завжди вдавалося.
   Не сприяло поліпшенню ситуації з продажу ПВХ підприємствам-переробникам цього продукту й зниження світових цін практично на всю полімерну продукцію. У зв’язку з вищезгаданими обставинами та з низкою інших об’єктивних і суб’єктивних причин діяльність ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» сьогодні продовжує залишатися збитковою. А щоб отримувати прибутки, принаймні виробництва повинні працювати на максимальних навантаженнях. І в 2012 році цього ми будемо домагатися.
   – Тобто в наступному році економіка ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» мала б докорінно поліпшитися?
   – Виробничою програмою підприємства на 2012 рік, яка пройшла погодження в управляючій компанії «ЛУКОЙЛ», передбачено збільшити обсяг переробки сировини піролізу порівняно з планом переробки, що доводився на поточний рік, на 214 тис. тонн. При цьому ми повинні виробити 100 тис. тонн поліетилену, 234 тис. тонн полівінілхлориду та суттєво збільшити порівняно з 2011 роком обсяги виробництва інших нафтохімічних продуктів. Також в наступному році, орієнтовно в серпні-вересні, ми будемо зупиняти основні виробництва для проведення капітального ремонту технологічного обладнання, будівель та споруд. Обсяг ремонтних робіт намічений чималий, в тому числі й на найбільш проблемному нашому виробництві вінілхлориду. І вже сьогодні оголошені і навіть проводяться деякі тендери щодо визначення постачальників обладнання, необхідних матеріалів, запчастин та виконавців тих чи інших видів робіт.
   – Виходячи з названих цифр та враховуючи те, що на підприємстві триватиме капітальний ремонт, виробництва ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у 2012 році повинні б працювати на навантаженнях, наближених до максимальних або проектних.
   – Так, доведені планові завдання виробництвам на наступний рік зорієнтовані на їхню роботу в режимі максимально можливої завантаженості.
   – Принаймні стільки ж полівінілхлориду потрібно буде кожного місяця і збувати споживачам. А наразі, як ми вже про це говорили, з реалізацією полівінілхлориду ще має певні проблеми. Можливо, десь є проблема в якості нашого ПВХ. Як гадаєте?
   – Якість нашого полівінілхлориду нічим не гірша від якості ПВХ, що виробляється в Угорщині, Польщі та інших країнах Східної Європи. За якісними параметрами наш ПВХ також не поступається німецькому та значно кращий від китайського і навіть американського. А саме переважно із США сьогодні багато продається полівінілхлориду на ринку України та завозиться в Росію. І в конкуренції з основними американськими й іншими фірмами-виробниками ПВХ ми намагаємося довести основним переробникам цього продукту, що наш полівінілхлорид не тільки кращий за якістю, а й що ми здатні будемо стабільно забезпечувати таку його якість в кожній партії, яка відвантажуватиметься споживачам.
   Останні також хочуть, щоб постачався він своєчасно або автомобільним транспортом, або в залізничних вагонах переважно великих за об’ємом. Ніхто з споживачів не хоче, аби у вагонах, скажемо так, перевозилося повітря. Потенційні покупці ПВХ висувають й різні побажання щодо упакування продукту, його розфасування у мішки чи біг-беги і т. д. Тобто в справі входження в ринок ПВХ нового гравця та просування там ним свого продукту має велике значення для досягнення позитивних результатів й логістика – контроль за надходженням сировини, дотриманням технології виробництва та параметрів якості готової продукції, її перевезенням до споживачів тощо. І в цьому плані робота зараз ведеться досить ефективно. Як і активно працюють комерційна й транспортна служби підприємства з основними потенційними споживачами ПВХ – фірмами «Рехау», «Момблан» й іншими, а також з перевізниками цього продукту.
   На виробничих потужностях вищезгаданих фірм наш полівінілхлорид сьогодні проходить випробовування на виготовлення виробів із нього. Надіємося, що споживачі підстав для претензій щодо його якості не матимуть і ще в грудні цього року ми зможемо укласти з ними довгострокові контракти на постачання обумовленої кількості продукту в 2012 році. Вже наближаються до стадій підписання також договори з іншими підприємствами-споживачами ПВХ, згідно з якими ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» взяті на себе зобов’язання щодо постачання полівінілхлориду виконуватиме в наступному році.
   – Не так давно велися розмови, що в зимовий період можливо буде призупинена робота виробництв. Це питання досі залишається відкритим?
   – Насправді в компанії "ЛУКОЙЛ" були проведені розрахунки щодо можливості виведення виробництв ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" на тимчасовий простій на період так званого мертвого сезону на ринку полімерної продукції, оскільки наше підприємство продовжувало працювати збитково і поліпшити його економічну ситуацію не сприяло зниження світових цін практично на всі види нафтохімічних продуктів. Зокрема, зупинку виробництв та переведення чималої кількості працівників підприємства в режим роботи за графіком неповної зайнятості планувалися орієнтовно до березня 2012 року. Однак керівництво ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" аргументовано переконало, що прийняття такого рішення не буде правильним, оскільки від зупинка виробництв навіть на кілька місяців може призвести до вагомих технологічних ризиків, навіть до виходу з ладу нового обладнання передусім у цеху з виробництва ХіКС-М. Його ремонт та заміна, звісно, обійдеться недешево. Крім того, за період простою виробництв можна було втратити частину висококваліфікованих працівників. Тому, враховуючи ці та інші очікувані негативні моменти тимчасового простою виробництв, керівництвом компанії "ЛУКОЙЛ" надало нам можливість вжити заходи, спрямовані на мінімізацію загальних витрат "КАРПАТНАФТОХІМу", забезпечення виробництва якісних партій полівінілхлориду для потенційних споживачів цього продукту в 2012 році та укладання з ними довготермінових контрактів на постачання ПВХ.

    Розмову вів Василь Ткачук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor