Про товариство
 

Новини

 

Історія

 

Співзасновники

 

Соціальний розвиток

 

Благодійність і спонсорство

Виробництва
  Етилену і поліетилену
 

Хлорвінілу і каустичної соди

 

Продукція

Інвестиційні проекти
  Модернізація ВХМ

Комерційні пропозиції

Інформація ПрАТ "ЛУКОР"

Тендери

  Умови проведення
  Документація
  Оголошені тендери
  Інформація про переможців
Прес-релізи
Контакти
Регіон
  Місцеві новини
  Спортивні новини
"Нафтохімік"
  Спортивний клуб
  Футбольний клуб
Фотогалерея
"Калуський нафтохімік"
  Архів новин

 

 

Кузня кадрів для калуської хімії

   Тут здобували навчання і ставали спеціалістами сотні колишніх і нинішніх працівників Калуського хіміко-металургійного комбінату, "Хлорвінілу", "Оріани", "КАРПАТНАФТОХІМу" та "ЛУКОРу". Саме випускники цієї кафедри були чи не найпомітнішими особистостями в історії Калуського нафтохімічного комплексу, очолювали його цехи, виробництва і саме підприємство.
   А йде мова про кафедру хімії і технології неорганічних речовин Національного університету "Львівська політехніка", яка кілька днів тому відзначила свій 100-літній ювілей.
   Урочиста зустріч з цієї нагоди відбулася 25 травня в 101-ій аудиторії IХ корпусу Львівської політехніки. Аудиторії, яка є ніби воротами у велику природничу науку – хімію, символом, візитівкою хіміків-технологів, наскрізь пронизану особливим, невмирущим хімічним духом.
   Привітати улюблену кафедру з її першим сторіччям приїхали й випускники різних років. Імпрезу відкрив директор Інституту хімії та хімічних технологій (ІХХТ) Львівської політехніки професор Йосип Ятчишин. Вітаючи ювілярів, він відзначив, що кафедра хімічної технології, з якої "народився" хіміко-технологічний факультет, належить до тих, з яких свого часу була започаткована Львівська політехніка.
   Про кафедру, яка не раз за час свого існування була як на вершині слави, так і по суті двічі ліквідована, й щоразу відроджувалася з попелу, як чарівний Фенікс, говорили т.в.о. ректора Львівської політехніки Зорян Піх, завідувач кафедри Віктор Яворський, професори Тамара Перекупко і Зеновій Знак.
   Добрі слова про кафедру та її викладачів висловили генеральний директор ВАТ "Гірхімпром" Михайло Юнко, віце-президент і колишній керівник ВАТ "Оріана" Володимир Слюзар, ветеран калуського калійного виробництва, його головний технолог Зіновій Назаревич, директор Калуського ДНДІ галургії Іван Костів, генеральний директор ДП "Аргентум" Василь Срібний, працівники кафедри, завідувачі різних кафедр інституту.
   Що стосується калуської делегації, сформованій з колишніх студентів кафедри хімії і неорганіки, яка взяла участь в урочистій академії, то, окрім В.Слюзаря, І.Костіва та З. Назаревича, у її складі ще були Іван Бісик, який очолював "Оріану" і "ЛУКОР" у період 1999-2002 рр., колишній головний інженер хлормагнієвої фабрики калійного виробництва Степан Пришляк, начальник бюро проектного відділу, а нині ветеран підприємства Марія Процишин, заступник начальника відділу збуту Степан Костяк і заступник начальника відділу управління якістю Ярослав Кучера (усі з ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ").
   Делегація колишніх студентів прибула з Калуша до Львова на 100-річний ювілей своєї кафедри, так би мовити, не з порожніми руками, а з подарунком – комп’ютером, який на завершення урочистого зібрання вручив її завідувачу Віктору Яворському від імені генерального директора ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" Володимира Шулиндіна та усіх тих хіміків і нафтохіміків, хто у різні роки тут навчався. Володимир Слюзар, відзначивши, що випускники Львівської політехніки і особливо кафедри "неорганіки" завжди цінилися і ціняться на нафтохімічних підприємствах Калуша.
   Завершилася урочиста зустріч знайомством із оновленою кафедрою, шістьма її лабораторіями, актовою залою, музеєм історії університету і, звичайно, неформальною зустріччю, де знову лунали вдячні слова на адресу кафедри та багатолітнього керманича Віктора Яворського, який, до речі, є рекордсменом України, адже уже 43 роки поспіль є завідувачем кафедри – ювілярки.
   А по приїзду у Калуш учасники урочистої академії поділилися своїми враженнями про цю пам'ятну для них подію:
   В.Слюзар:
   – Ми знову побували у нашій історичній 101-ій авдиторії, де читали нам лекції, організовувалися зустрічі з відомими на весь світ вченими, зокрема професором Яковом Беркманом й багатьма іншими. Зрештою, чимало з тих, кого я знав ще студентами, прибули на ювілей кафедри у ранзі академіків та професорів.
   Почуття від побаченого, від зустрічей залишилися найприємніші. Усіх нас дуже порадувало те, що кафедра оновлюється як у матеріальному плані, так і суто науковому. Це усе обнадіює, бо, як мовиться, не все так погано у нашому домі.
   З.Назаревич:
   – На ювілею рідної кафедри з-поміж усіх колишніх студентів я був єдиний з випуску 1953 року. Пам'ятаю, що в 1948 році поступило нас на навчання до Львівської політехніки 32 чоловіки, а закінчило лише 17. Багатьом не вистачило тоді шкільних знань, а ще частині довелося завчасно завершити навчання через повоєнну розруху і злидні.
   Ше мені було дуже приємно, що багатолітній керівник кафедри Віктор Яворський пам'ятає той час, коли він ще молодий спеціаліст перебував на виробничій практиці в Калуші на хлормагнієвій фабриці, де я тоді працював головним інженером. Усе це, а також організація свята, надзвичайно зворушили. Я дуже радий, що мав можливість знову побувати у рідній аlma mater.

   Підготував Анатолій Гетьманчук.

          


2011. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" - переможець конкурсу на кращі будівлі і споруди України, збудовані і прийняті в експлуатацію в 2010 році за спорудження ВИРОБНИЦТВА ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ СУСПЕНЗІЙНОГО.

2007. ТОВ "КАРПАТНАФТОХІМ" отримало іменний диплом на право використання фірмового знаку учасника рейтингу компанії "Гвардія".

2007. ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ” стало переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції „100 кращих товарів України” в номінації „Продукція виробничо-технічного призначення”, організованому Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики. Рідкий аргон високої чистоти, що виробляється в „КАРПАТНАФТОХІМі”, визнано найкращим в Україні серед товарів виробничо-технічного призначення..

2006-2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець конкурсу "100 кращих товарів".

травень 2007. ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” - переможець у першому Всеукраїнському конкурсі підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Європейський вибір”.жовтень 2006. ЗАТ “ЛУКОР” та ТОВ “КАРПАТНАФТОХІМ” визнано кращими підприємствами в рамках загальноукраїнського проекту “Хімічна та нафтохімічна промисловість України”.


червень 2006. Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) „100 кращих товарів України” продукт виробництва „Поліолефін” ТОВ „КАРПАТНАФТОХІМ”, поліетилен марки НХF 4810Н визнав одним з найкращих видів продукції в номінації „Товари виробничо-технічного призначення”

квітень 2006. Золота медаль якості "Вища проба" за впровадження на підприємстві сучасних технологій та випуск високоякісного і конкурентоспроможного на ринку поліетилену.

липень 2005. Сергія Чмихалова нагороджено відзнакою „Лідер хімічної та нафтохімічної промисловості України”

 


 наше підприємство в 2004 році успішно виконало завдання, що були визначені йому "Програмою сертифікації корпоративної системи управління групи „ЛУКОЙЛ-Нафтохім” на 2004-2007 роки" і першим серед підприємств групи отримало сертифікати відповідності за всіма трьома системами. 


„Euro Market” – нагорода за інтеграцію у світову економіку. (2004р.)


відзнака ЗАТ "ЛУКОР" в рамках міжнародного проекту „Мости дружби. Україна – Росія 2003-2004” 

20.11.2003 ЗАТ „ЛУКОР” відзначено Почесним дипломом та міжнародною премією „Бізнес-Олімп” з присвоєнням підприємству звання „Золота торгова марка”, а генерального директора товариства Сергія Чмихалова – іменною відзнакою „Суспільне визнання”.  

Західна регіональна митниця нагородила ЗАТ „ЛУКОР” почесною грамотою за високий рівень митної культури та сумлінне виконання впродовж 2002-2003рр. зобов’язань перед Державним бюджетом України.

Міжнародна Платинова Зірка за якість у сфері задоволення потреб клієнтів, майстерність, інновації у технології м. Париж. Франція. 2003 рік


Designed by Mak&ShV studio 
© Lukor